Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Yeni Nesil Moda İkonları

Yeni Nesil Moda İkonları

“ 2000'li yılların en genç moda ikonları kimler? Ünlü modeller, aktristler ve show dünyasının öne çıkan isimleri ve genç nesil stil ikonları... ”

Son birkaç yılın en yeni ama en etkin ve dikkat çekici moda ikonlarına göz atalım dedim...

İkon sözcüğü, sözlük anlamıyla Ortodoks mezhebinde dini içerikli resimleri ifade ediyordu. Günümüzde ise "tapılan, öncü ve yüce" anlamında da kullanılıyor. 

Moda ve stil deyince akla ilk gelen ve dünyanın tanıdığı genç jenerasyonun ilham aldığı başlıca kişilerin başında öncelikle müzik dünyasının isimleri geliyor. Onlar stil ikonlarıdır. İşte günümüzde moda dünyasını yönlendiren stil ikonları...

Rihanna : 1988 doğumlu. Günümüzün en başarılı R&B ve pop şarkıcıları arasında gösterilen genç sanatçı aynı zamanda giydiği kıyafetler ve yenilediği tarzıyla stil ikonlarının başında gösteriliyor. Farklı stiliyle cesur kıyafetler giymeyi ve kıyafetlerini kendi seçmeyi tercih ediyor.

Katy Perry: 1983 doğumlu Amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu. Dinî müzikler dinleyerek büyüdü ve gençliğinde gospel müziği tarzında bir kariyerin peşine düştü.  Sıradışı ve cesur kostümleriyle biliniyor.

Miley Cyrus: Amerikalı oyuncu, model ve şarkıcı. Cyrus, bir Disney televizyon dizisi olan Hannah Montana'daki Miley Stewart/Hannah Montana rolüyle bilinmektedir.

Lady Gaga: 1986 doğumlu. Müzik dünyasının çılgın kızı olan Lady Gaga,modayı adeta kendi zevkine göre baştan yaratıyor. Kalıpların ve sınırların dışında bir tarz sergiliyor. Yeni neslin en çılgın stil ikonu olarak gösteriliyor. 

Beyonce : 1981 doğumlu. Müzik dünyasının güzel ve seksi melezlerinden Beyonce da tarz sahibi ve cesur bir moda ikonu.

Brithney Spears: 1981 doğumlu. 2000li yılların başından itibaren etki gücüne sahip güzel sesli sempatik şarkıcılardan.

Taylor Swift: 1989 doğumlu. Henüz 20li yaşlarda çok genç bir şarkıcı olmasına rağmen gençlerin çok sevdiği ve takip ettiği stil sahibi şarkıcılardan.

Selena Gomez: 1992 doğumlu. Taylor Swift gibi yine genç bir şarkıcı. Esmer güzellerden ve şık bir stile sahip ünlülerden.

Zendaya: 1996 doğumlu yeni nesil moda ikonlarından.  DAha çok saçlarıyla öne çıkmakta.

Podyumlardan birkaç isim..

Cara Delevigne: 1995 doğumluPodyumların komik, muzip ama etkileyici bakışlara ve yüz hatlarına sahip genç modellerinden. Kalın kaşlar denildiğinde akla gelen isimlerden birisi.

Poppy Delevigne: 1986 doğumlu. Cara Delevigne 'ın ablası ve Cara dan farklı bir tarza sahip İngiliz model.

Kendall Jenner: 1995 doğumlu. Kardashian sülalesinin genç isimlerinden ve ünlü bir model. Çok güzel yüz hatlarına, kusursuz bir fiziğe ve siyah saçlara sahip olan model oldukça etkileyici bir isim.

Gigi Hadid: 1995 doğumlu. Sarı saçları, farklı yüz hatları ve güzel yüzüyle dikkat çeken model son birkaç yılın en popüler modellerinden birisi.

Lily Rose Depp: 1999 doğumlu. Babası Johnny Depp ve annesi efsanevi Chanel modeli ve şarkıcı Vanessa Paradis olunca güzelliğinin nedeni belli oluyor zaten. Genç olmasına rağmen Karl Lagerfeld’in dikkatini çekmeyi başaran isimlerden birisi..

Moda ve iş dünyasından stil ikonları

Mary-Kate ve Ashley Olsen: 1986 doğumlu CFDA tarafından yılın moda tasarımcısı seçilen Mary-Kate ve Ashley Olsen kardeşler, The Row adlı markalarıyla moda dünyasında da kendilerini ispat ettiler. “Real Fashion for Real Girls” (Gerçek Kızlar için Gerçek Moda) adlı bir şirket kuran kardeşlerden Mary-Kate, bohem ve rahat bir tarzı benimsiyor. Ashley ise vintage ama trendi kıyafetler giymeyi tercih ediyor.

Alexa Chung: 1983 doğumlu  İngiliz model ve televizyon sunucusu Alexa Chung, yeni neslin en önemli stil ikonlarından.Moda dünyasında “it girl” olarak gösterilen Chung, farklı tarzı ve başarılı kıyafet seçimiyle “En İyi Giyinen” listelerinin gediklilerinden. Vintage çizgileri trendi parçalar ve erkeksi tomboy tarzıyla başarıyla harmanlıyor. Modayı yakından takip ettiği gibi kendine uyarlamayı da çok iyi biliyor.

Olivia Palermo: 1986 doğumlu modellik ve oyunculuk yapan Olivia Palermo, İtalyan asıllı emlakçı Douglas Palermo ve iç mimar Lynn Hutchings’in kızı olarak dünyaya geldi. Palermo, aslında New York sosyetesinin içinde büyümüş bir isim ve eşsiz tarzı ve çabasız şıklığıyla şu anda Hollywood’un en etkili isimlerinden ve markaların peşinde koştuğu stil ikonlarından.

Emma Watson: Emma Charlotte Duerre Watson, 1990 doğımlu İngiliz oyuncu, model. Watson "Harry Potter" film serisinde canlandırdığı Hermione Granger karakteriyle tanındı. Aynı zamanda giydikleriyle de gündemde olan genç isimlerden birisi.

Kristen Steward: Kristen Jaymes Stewart, 1990 doğımlu Amerikalı sinema aktrisi. Alacakaranlık filmindeki "Bella Swan" karakteri ile ünlenmiştir. Cesur ve bazen sıradışı bir tarza sahiple kendini göstermektedir.

Jennifer Lawrence: Jennifer Shrader Lawrence, 1990 doğumlu Amerikalı aktris. Yer aldığı filmlerle genç yaşına rağmen ciddi bir gelir elde etti ve sinema dünyasında kendine iyi bir yer edindi. Tarzı ve güzelliğiyle de dikkat çeken nadir isimlerden. 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın