Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Klasik Giyim Tarzı

Klasik Giyim Tarzı

“ Giyim tarzlarından en zamansız tarza sahip olan giyim stili... Klasik giyim tarzı parçalarda çok fazla değişmese de modellerde ve kumaşlarda oldukça çeşitli. ”

Giyimde klasik tarz denilince akla gelen "modası geçmeyen, sade ve resmi çizgideki giyim eşyalarının bir arada kullanılması" diyebiliriz.

=> Kadın klasik giyiminin temel parçaları ise  pantolon ceket ya da elbise ceket takımlar ve tayyörler (etek-ceket)dir.

=> Gömlekler, bluzlar, kumaş pantolonlar, etekler ya da elbiseler, ince kazaklar, hırkalar, sade ve ince dokulu trikodan ikili üst giysiler (hırka-kazak, hırka-bluz v.b.) bu tarzın diğer bazı kadın giysileri olarak değerlendirilebilir.

=> Aksesuar olarak inci takılar, ipek fularlar, loafer ya da kısa topuklu ayakkabılar, stilettolar, köşeli çanta modelleri kullanılmaktadır.

=> Bu tarzdaki giysilerin renkleri genellikle siyah, lacivert gibi koyu renkler, beyaz, gri gibi nötr renkler ile pastel tonlardır.

=> Giysi modelleri resmi dairelerde genellikle yalın bir çizgidedir. Özel sektörde ise daha renkli ve hatta spor-klasik arasında modellerde diyebiliriz.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın