Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir?

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir?

“ Aslında moda her alana yön vermektedir. Saat ve aksesuardan tutun kıyafet, giyim, ayakkabı, ev dekorasyonu ve akla gelebilecek her konuda moda adeta patrondur ”

Aslında moda her alana yön vermektedir. Saat ve aksesuardan tutun kıyafet, giyim, ayakkabı, ev dekorasyonu ve akla gelebilecek her konuda moda adeta patrondur. Adeta kitleleri peşinde sürükler. İşte insanlar saçlarını da dönem dönem uzun olarak kullanırlar, moda ile orantılı olarak kimi zaman da kısa saçtan hoşlanırlar.

Kısa Saçın Avantajları

Kısa saç kullanım rahatlığı ve pratikliği ile çok kullanışlı bir saç boyudur. Şampuanla yıka, tara ve çık. Tabi ki kısa saçın ne kadar kısa olduğu da önemlidir.

Kısa saç boyutlarına göre şöyle sıralanabilir:

  • Kulak hizasında kısa saç
  • Kulak hizasından daha kısa saç
  • Kulak hizasının altında saç

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir?

Kısa saça nasıl şekil verilir sorusuna değişik açıları düşünerek cevap vermek yerinde olacaktır. Saça şekil vermek günlük kullanım için farklı, spor yaparken veya yürüyüşe giderken farklı düğün, nişan, doğum günü gibi özel gün ve kutlamalara giderken elbette farklı olacaktır.

  • Günlük kullanım için kısa saç: Günlük hayatta kısa saça müdahale etmeden sadece yıkar ve kullanırsınız. Zaten kısa saçın amacı da bu pratik kullanım şeklidir. Yürüyüş veya spor yapmak için hazırlanırken kısa saça giydiğiniz eşofmanın veya spor ayakkabınızın renginde bir saç bandı veya toka ile renk katabilir ve hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Kısa saç kullanımı tararken de farklı yöne tarayarak kullanımda fark yaratabilirsiniz.

Ortadan ayırabilirsiniz. Sağa veya sola tarayarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz jöle, briyantin, saç spreyi gibi saç şekillendirici ürünler kullanarak farklı şekiller oluşturmak da mümkündür.

Kısa Saçın Özel Günlerde Şekillendirilmesi

Özel günlerinizde kısa saçlarınıza fön makinesi veya saç maşası yardımıyla şık ve orijinal şekiller vermek havanızı değiştirecektir. Özel günleriniz için şekil verdiğiniz kısa saçlarınızı uygun bir abiye kıyafet ve makyajla tamamladığınızda ise gözler kesinlikle sizde olacaktır.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın