Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Beyaz Tenli Bayanların Makyaj Tercihleri

Beyaz Tenli Bayanların Makyaj Tercihleri

“ Beyaz tenli bayanların makyaj tercihleri nasıl olmalıdır bu soru çoğu bayan tarafından oldukça önem taşıyan bir konudur. ”

Beyaz tenli bayanların makyaj tercihleri nasıl olmalıdır bu soru çoğu bayan tarafından oldukça önem taşıyan bir konudur. Beyaz bir tene sahip olan kişilerin ciltlerine çok iyi bakmaları gerekir. Çünkü beyaz tenlilerin cildinde oluşabilecek en küçük sorun bile kusur olarak görülebilir.

Beyaz cilt kişilerin çok çarpıcı ve benzersiz görünmesini sağlar ancak cilde uygun makyaj yapıldığı taktirde. Çünkü makyaj kişilerin çok güzel görünmesini sağladığı gibi yanlış ve bilinçsiz yapılan makyajda kişilerin yaşından daha olgun ve kötü görünmesine de sebep olabilir.

  • Nötr göz farı kullanmak beyaz tenli bayanlar için daha doğru bir tercih olarak karşımıza çıkar.
  • Koyu renkli rimel kullanmakta fayda vardır.
  • Fondöten seçimi de dikkat edilmesi gerekilen bir diğer husus olarak karşımıza çıkar.
  • Allık tercihi de bu hususta önemlidir.
  • En önemlisi de son dokunuş olarak kabul edilen ruj seçimidir.

Peki, bunlarda dikkat edilmesi gerekilen hususlar nelerdir. Püf noktalarına gelin birlikte bakalım.

Nötr Göz Farı

Beyaz tenli bayanlar hangi göz rengine sahip olursa olsunlar önemli olan tek şey doğru far rengini seçmelilerdir. Beyaz ten boş bir duvar gibidir ve bu yüzden hafif far kullanmak daha doğru bir tercih olacaktır. Koyu renklerden kaçmakta fayda vardır çünkü bu kişilerde parlak ve çirkin bir görünüme sebep olur ve siz siz olun parlak renkleri asla seçmeyin.

Rimel Tercihi

Beyaz tenli bayanlar gözlerini ön plana çıkarmak için koyu renk rimel kullanabilirler. Bu tercih gözlerin daha ön planda olmasını sağlar. Açık kahverengi rimel yerine siyah rimel kullanmak her zaman için daha doğru olacaktır.

Fondöten Tercihi

Kullanılacak olan fondötenin cilde uygunluğu oldukça önemlidir. Cilt ile aynı tonda olmayan fondöten yüzde maske gibi durur ve yapay bir görüntü sağlar.

Ruj Seçimi

Beyaz tenli bayanlara doğal görünüm sağlamak açısından nude tonları yakışacağı gibi mat ve koyu rujlar da güzel olur ancak ruj tercihini yaparken göz makyajı ile bir bütün halinde tercih yapılmalıdır.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın