Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Hamilelikte Ayakkabı Seçimi için Tavsiyeler

Hamilelikte Ayakkabı Seçimi için Tavsiyeler

“ Hamile ayakkabısı nasıl olmalı, hamileler için ayakkabılar, hamilelikte topuklu ayakkabı giyilmeli mi merak ediyorsanız detaylar için... ”

Hamilelikte Ayakkabı Seçimi…

Oldukça hassas bir dönem olan hamilelikte kadınların özel gereksinimleri olmaktadır ve bunlardan biri rahat ayakkabılardır. Normalden farklı olarak hamilelik dönemlerinde bayanlar şık olmaktan ve güzel görünmekten öte rahat hissetmek isterler. Hamilelikte kilo artması ve vücudun su toplaması ya da relaxin adı verilen hamilelik hormonu yüzünden  ayaklar şişer ve parmak araları da dolayısıyla sıkışır. Bu sebeple mümkün olduğunca rahat olmak önemlidir anne adayları için.

Topuklu ayakkabıları seviyor olabilirsiniz ya da topuklu ayakkabılara alışkın da olabilirsiniz. Ancak bu özel dönemde kendinizle birlikte taşıdığınız bebeğinizi de düşünmek durumundasınız.  Siz ne kadar rahat olursanız o da bu rahatlığı o kadar hissedecektir. İşte bu nedenle normalde severek giydiğiniz şık ve topuklu ayakkabıları birkaç aylığına bir kenara koyup doğru seçim yapmak ve sizi hamilelikte en çok rahat ettirecek ayakkabıları almanız en doğrusu olacaktır.

İşte hamile bayanların ayakkabı seçerken dikkat etmesi gereken birkaç önemli nokta:

  • En uygun topuk boyu 0-5 cm aralığındadır. (İlle de topuklu giyilecekse topuklarda dolgu topuk en doğru seçim olacaktır.)
  • Yumuşak tabanlı, geniş kalıplı ve içinde ayağın sıkışmayacağı ayakkabılar olmalıdır.
  • Hava geçişi sağlayan ayakkabılar olmalıdır. (bez ayakkabılar gibi)
  • Bantlı ve sandalet tarzındaki ayakkabılarla deri ve bez ayakkabılar en doğru seçim olacaktır.
  • Bağcıksız ayakkabılar daha rahat olmanızı sağlar. Çıt çıtlı ya da yapışkanlı ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Böylece giyerken sizi zorlamayacaktır.
  • Geniş ve yüksek burunlu ayakkabılar parmaklarınızı daha rahat ettireceği için doğru bir seçimdir.

Siz anne adayları için hazırladığımız bu yazıya ek olarak sizler için birkaç ayakkabı modeli yayınlamak istiyoruz. İşte hamile bayanlar için ayakkabı modelleri…

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın