Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Hiphop Giyim Tarzı Nedir?

Hiphop Giyim Tarzı Nedir?

“ Giyim stillerinden birisi olan hip hop tarzı giyim, hip hop tarzı kıyafetler, hiphop giyim markaları, hiphop giyim modası ve hip hop modası hakkında detaylı bilgi ve resimli örnekler... ”

Kentsel moda ya da urban moda diyebileceğimiz bir moda anlayışı olan Hiphop Giyim Modası New York, Los Anglese, Chicago, San Fransisco, Detroit gibi Afrika-Amerika gençliğinin ağırlıklı bulunduğu bölgelerde ortaya çıkan bir gençlik akımıdır. Moda tarihi açısından da tarihi süreçlerde değişkenlik gösteren Hiphop Moda Akımı popüler moda anlayışı açısından da önemli bir yere sahiptir.

Bu kültür Rap müziği, break dansı ve graffiti sanatını (sprey boyalarla duvarlara, trenlere ve özellikle sokaklarda çizilen illegal resim ve yazılardır) ve DJ’liği de kapsayan bir yaşam şeklinin sonucunda ortaya çıkmıştır. Blues, Funk, Soul ve Jazz gibi müzik tarzlarının da Hiphop müzik kültürünün gelişmesinde oldukça etkisi olmuştur. Ayrıca Beat yani insan sesiyle manuel olarak seslendirme sanatı da Hiphop müzik kültürünün alt yapısı olarak değerlendirilmektedir.

Aşağıdaki resimde Hiphop modasına ait anahtar parçaları görebilirsiniz.

hiphop-tarzi-kiyafetler

1970lerin sonları ve 1980lerde Amerika da ortaya çıkan Hiphop Giyim akımı parlak renkli eşofmanlar, koyu renkli deri bomber ceketler, spor ayakkabılar, converse ayakkabılar ve siperli şapkalardan oluşan rahat ve salaş bir giyim tarzıdır.

1970lerin sonlarında Hiphop Giyim tarzında kıyafetler çıkaran başlıca markalar ise Le Coq, Kangol, Adidas ve Pro-keds. İlerleyen zamanlarda bu markalara Nike ve başka markalar da eklenmiştir.

Ağır altın renk takılar da 1980li yıllarda ortaya çıkmış ve ilerleyen zamanlarda da hiphop giyim modası ile fazlasıyla özdeşleşmiştir. Zaman içinde hiphop tarzı giyim modasına bazı eklemeler olmuş, değişimler olmuştur. Özellikle hiphop müzik yapan sanatçılar hayranları tarafından da takip edilmiştir.

Şimdi hiphop dansı yapanların nasıl giyindiklerine bir göz atalım.

Günümüzde hiphop tarzı giyinen ünlülere de bir göz atalım. 2010larda hiphop moda akımının yansımalarını en çok Rihanna, Jennifer Lopez ve Miles Cryus gibi ünlülerde görüyoruz.

Rahat bir giyim tarzı olduğu kesin ancak abartılı bol ve salaş kıyafetlerin bayanları çok kaba ve çirkin gösterdiğini düşünüyorum. Bayan olmak her koşulda zarif olmayı gerektirir diye düşünen bir insan olarak hiphop giyim tarzını çok desteklemiyorum. Tabi bu tamamen benim kişisel görüşüm. dikkate almayınız ; ) Bazı kişiler bu asi ve salaş tarzı bile güzel taşıyabiliyor tabi. Son olarak hiphop giyim tarzında nasıl giyiniliyor ona göz atalım.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın