Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Erkeksi Kadın Saç Modelleri

Erkeksi Kadın Saç Modelleri

“ Kadınların tarzlarına göre farklı tasarım ve saç kesimlerini kullanmaları zaman zaman talep gören bir durumdur. ”

Erkek kuaförü veya saç tasarım danışmanlarından yardım alanların bile olmasının nedeni budur. Erkeksi yapıda saç kesimleri ile kendini daha rahat anlatan ve tarzını ortaya koyabilen kadınlar için bazı saç modelleri vardır.

Saçlarının kısa olmasını erkeksi saç modeli kesimi zannedenlerin aksine farklı modellerden bahsedilebilir. Tarzınızın ne olduğuna ve dışarıya ne yansıtmak istediğinize bağlı olarak değişkenlik gösteren modeller olduğundan uygun olan zevkinize göre hareket ederek başlayabilirsiniz.

Kısa ve Erkeksi Modeller

En klasik olarak anılan erkeksi saç modelleri arasında genel olarak kısa ve erkek yapısını andıran modeller vardır. Rahatlığını ve tarzını sevenler için kulak hizasında olan, fazla kabarıklığı bulunmayan ve kısa süre içinde şekil alabilen erkeksi saç kesimleri tercih edilebilir. Bazen kadınlar saçlarıyla vakit kaybetmek istemediklerinde bile bu şekilde bir yol seçebilir. Bunun için fazlaca neden vardır.

Uzun ve Yanları Alınmış Erkek Saç Modelleri

Uzun saçlarıyla tamamen vedalaşmak istemeyen kadınlar için önerilecek tarzlardan bir tanesi kemikleşmiş hali ile genel anlamda yanları ve kalan kısımları farklı olanlardır.

  • Saçların bir tarafı seçilerek kulak hizasından itibaren sıfır seviyesinde saç kesimi yapılır,
  • Diğer yan tarafta istenen uzunlukta saç bırakılır,
  • Saçın kullanım durumuna göre toplandığında bir kısmı erkek model diğer kısmı daha uzun saç tarzı ortaya çıkar.

Bu sayede istenen erkeksi tarzı elde etmek için uzun saçlardan vazgeçmek zorunda kalmayan kadınlar daha gotik bir hava da elde etmiş olur.

Erkeksi Kadın Saç Modelleri ve Küpeler

Kadınların erkeksi saç modelleri kullanmayı sevmeleri konusunda en büyük etmenlerden bir tanesi de kulaklarını istedikleri küpelerle kullanma şansı yakalamalarıdır. Küpe konusunda bu tarz modeller her zaman daha çok uygulama alanı oluşturduğundan farklılık yaratmanıza aracılık eder. Böyle bir talebi olanların kulaklarını ortada bırakacak modellere yönelmesi önerilir.

Erkeksi Saç Modelleri ve Avantajı

Kısa, duştan sonra ciddi işlem gerektirmeyen bir saç modeli tercih etmeniz pratik bir şekilde kullanım sağlayacağından avantajlıdır.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın