Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Kıvırcık Saçlı Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kıvırcık Saçlı Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

“ Kıvırcık saç modelleri kadınların giyim tarzlarını bile etkilemesinin yanında doğal, enerjik ve sevimli bir hava elde edilmesini de sağlar. ”

Saçlarınızın doğuştan veya daha sonradan kıvırcık olması bazı avantajların da beraberinde gelmesine neden oluyor. Kıvırcık saç modelleri kadınların giyim tarzlarını bile etkilemesinin yanında doğal, enerjik ve sevimli bir hava elde edilmesini de sağlar. Kıvırcık saçları olan kadınların nasıl giyinmesi gerektiği konusunda zaman zaman aklında soru işaretleri olabilir.

Bu durumda yapılması gereken nasıl bir tarzı sevdiğiniz ile gerçekten giyinmeniz gerekenler arasında uyum sağlamak olmalıdır. Kıvırcık saçların doğal olarak havalı ve kabarık olduğunu bilerek yüz yapınıza da uygun şekilde giyinmek önerilir.

Kıvırcık Saçlı Kadınların Boy ve Yüz Oranı

Saçların kıvırcık olması giyim konusunda karar vermek için bazı detayların daha önemli hale gelmesine neden olabilir. Saçları kıvırcık olmasına karşılık yüzü sivri ve boyu uzun olan kadınların giyim konusunda sınırlama hissetmesine gerek yoktur. Ama yüzü dolgun ve boyu kısa olanların kıvırcık saçlarını daha sakin model ve kıyafetlerle tamamlaması yerinde bir karar olacaktır.

Kıvırcık Saçlıların Sade ve Tarz Giyimleri

Kıvırcık saçlarınızın olması tarzınızdan ödün vereceğiniz anlamına gelmemelidir. Çünkü saçlarınızın kıvırcık ve bakımlı olması yeterince dikkat çeken bir faktördür. Bundan dolayı sade ve şık kıyafetler seçmek gerekir.

Bunun yanında:

  • Uzun boylu olmadığınız hallerde topuklu kullanılabilir,
  • Saçlarınız fazla kabarık olduğunda abartılı giyinmek gerekmez,
  • Yüzünüz yuvarlak yapıda olduğunda ise saçlarınızı kısmi şekilde toplama yoluna gitmek gerekir.

Bu sayede saçlarınızın sade ve tarz olmasını sağlamış olursunuz. Giyim konusunda sınırlamaların olması zorunlu değildir.

Kıvırcık Saçların Elbise Seçimleri

Uzun ve kıvırcık saçları olanların seçecekleri elbiselerde boyun ve omuz kısımlarında fazla detay olmaması önemlidir. Zaten yeterince dikkat çeken güzel saçların yanında aynı şekilde devam eden ayrıntılı elbiseler fazla olabilir. Bunun yerine elbiselerin omuzdan açık olmasını sağlamak da mümkündür. Saçlarınızın dalgaları ön planda ve dikkat çeken bir tarz oluşmasını sağlar.

Klasik Kıyafet Seçimleri

Klasik ve resmi bir yerde bulunmanız gerektiğinde saçlarınızın mümkün olduğunca derli toplu olması gerekeceğinden seçimlerinizi buna göre yapmalısınız. Saçlarınıza eşlik eden klasik kıyafetleriniz sade olabilirken ayakkabılarınız tarzınıza eşlik edebilir.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın