Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

İnce Çorap Giymenin Püf Noktaları

İnce Çorap Giymenin Püf Noktaları

“ İnce çorap birçok kıyafette tercih edilir, ince çorap giymenin püf noktaları bulunur. İnce çorap giyerken çorabın kaçması rahatsız edicidir, ”

İnce çorap birçok kıyafette tercih edilir, ince çorap giymenin püf noktaları bulunur. İnce çorap giyerken çorabın kaçması rahatsız edicidir, Bu durumlarla karşılaşmamak adına yapılması gereken bazı detaylar vardır.

İnce Çorap Giyerken Yapılması Gerekenler

İnce çorap giyerken bazı durumlara dikkat etmeniz halinde uzun süreli kullanım sağlamanız mümkün. Yapmanız gereken öneriler hakkında bilgi almak ve ince çorabı kaçırmadan giymektir.

Püf noktaları;

  • Düzgün pedikür yapılmalı.
  • Ellerin nemli olmasına özen gösterilmeli
  • İnce çorap ayakucuna tam olarak oturmalıdır.
  • Ayakucuna tam olarak katlanmalı ve ayakucu giriş mesafesi kısaltılmalıdır.
  • El tırnaklarınızın uzun olmamasına ve çoraba geçmemesine dikkat edilmelidir.

Tırnaklarınızın Düzgün Olması

Tırnaklarınızın pedikürü düzgün olmalı ve tırnak uzunluğuna, tırnak etlerine dikkat edilmelidir. Törpülenmemiş ve tırnak kenarlarında bulunan etlerin alınmamış olması nedeni ile ince çorap giyerken kaçması muhtemeldir.

Eller Nemli Olmalı

Ellerinizi nemlendirerek çorabı giymeniz olası deformasyonu engellemektedir. El tırnaklarınızda oluşan bazı keskin bölümler, tırnak etleri ve ellerinizde bulunan bazı yara kabukları da çorabı kaçıran unsurlar arasındadır.

Doğru Giyilmeli

Çorabın elbette doğru giyilme usulü vardır. Doğru giyilmesi halinde sorunsuz bir gün geçirmeniz mümkündür. Elinizle kıvırarak ayakucuna kadar tutmalı ve ayakucunu çorapla fazla temas etmeden açılan ayakucu bölümüne oturtmalısınız. Yavaş yavaş topuk kısmını ve daha sonra bacaklara doğru yerleştirmelisiniz.

Doğru Beden Giyilmeli

İnce külotlu çorapların kaçması ya da yırtılması gibi problemlerin nedenleri arasında yanlış beden seçimi gelmektedir. Bedeninize büyük ya da küçük ince çorap tercih etmemeniz bu durumu önler. Bunun yanı sıra tercihlerinizi yaparken beden ölçülerinize, kullandığınız marka çorapla devam etmeniz deneyim bakımından önemlidir. Çorap deneyiminize ve memnuniyetinize göre renk, beden ve kalınlık tercihleri yapabilirsiniz.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın