Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Stephane Rolland Moda Tasarımcısı

Stephane Rolland

“ Fransız Moda Tasarımcısı Stephane Rolland'in hayatı ve moda dünyasındaki başarıları ”

Kendi adıyla yarattığı Stephane Rolland moda markasının yaratıcı olan Fransız modacılardan Stephane Rolland kimdir merak ediyorsanız yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Fransız modacılar arasında yer alan tasarımcı çocukluğunu Fransa’nın güneyinde, Arjantin ve Batı Hint adalarında geçirdi. Paris’te “Chambre Syndicale De La Haute Couture”da moda eğitimi aldı.

Stephane Rolland 20 yaşındayken yeteneğini keşfeden Balenciaga ile çalışmaya başladı ve bir yıl içinde erkek giyiminde “sanat  yönetmeni” pozisyonuna terfi etti.

24 yaşında kendi hazır giyim koleksiyonunu hazırlamak için Balenciaga’dan ayrıldı ve bu tarihten sonra oda sektöründe hızla yükselmeye başlayarak dünya çapında 80 tane hazır giyim üzerine butik mağaza açtı.

Stephane Rolland aynı anda bir kostüm tasarımcısı olarak çalıştı. 2006 ve 2007 yıllarında prestijli “Moliere”  ödülleri için aday gösterildi ve Cannes Film Festivali’nin resmi iş ortağı oldu.

Başarılı yükselişi devam eden Stephane Rolland yeni bir kararla “haute couture” koleksiyonlar hazırlamak için yeni bir adım attı.

2 Temmuz 2007 günü kendi adı altında yani Stephane Rolland markasıyla haute couture koleksiyonunu sundu.

6 Temmuz 2009 yılında da deri ürünler tasarlayarak kendini göstermeye başladı.

Stephane Rolland “Chambre Syndicale De La Haute Couture” un tam üyesidir. Dolayısıyla kendi markası resmi olarak “haute couture” etiketi taşıyabilir.

2013 yılının Mayıs ayında Abu Dabi de hazır giyim deri ürünlerini sattığı bir mağaza açtı.Yakın gelecekte tasarımcının yeni parfümü de çıkacak. Gittikçe markasını güçlendiren ve yükselten tasarımcı ilerleyen zamanlarda güçlü ve prestijli bir moda markası olma yolunda diyebiliriz.

Son yıllarda haute couture tasarımlarıyla adından sıkça söz ettiren başarılı yabancı moda tasarımcıları arasında yer alan Stephane Rolland tarz olarak modern, özgür, bohem ve lüks bir moda anlayışıyla yoluna devam ediyor. Genelde uzun uçuşan tek renk elbiseler tasarlayan Stephane Rolland elbiselerinde ilginç minik detaylara yer vererek tek düzeliği de ortadan kaldırmayı başarıyor.  Ayrıca defileleri oldukça gösterişli oluyor ve final bölümünde her zaman şaşırtıcı bir hamle yaparak dikkatleri üzerine çekmeyi çok iyi biliyor.

Stephane Rolland Rihanna, Beyonce, Lady Gaga, Rita Ora ve Kim Kardashian gibi birçok ünlüyle de çalışmış ünlülerin tercih ettiği tasarımcılardan da birisidir.