Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Marc Jacobs Moda Tasarımcısı

Marc Jacobs

“ Marc Jacobs hakkında, Marc Jacobs kimdir, Marc Jacobs hayatı, başarıları, defileleri ve aldığı ödüllerle ilgili detaylı bilgi. ”

Amerikalı Tasarımcılardan Marc Jacobs

New York doğumlu Amerikalı moda tasarımcısı Marc Jacobs 9 Nisan 1963 yılında doğdu. Çok küçük yaşlarında – 7 yaşında – babası Wiilliams Morris’i kaybeden tasarımcı babaannesinin yanına taşındı ve gençlik yıllarını New York’ta babaannesinin yanında geçirdi.

1978 yılında Charivari’de tasarımcı Perry Ellis’le tanışmış. Perry Ellis, Jacobs için “Çok cool bir adam. Asla takım elbise giymiyor ve kravat takmıyor. İlginç ve ididialı tasarımlar yapıyor. Bana büyük ümitler veriyor” demiş. Sonrasında Perry Ellis ona en önemli moda okuluna kaydolmak için ilham olmuştur.

1984’de New York’un en iyi tasarım okullarından biri olan Parsons School of Design‘dan iyi bir derece ile mezun 21 yaşında mezun oldu. Yine aynı sene 1984 yılında Perry Ellis Genç Tasarımcılar Ödülü’nü kazandı.

1992 yılında Perry Ellis için radikal bir “grunge” koleksiyon hazırlamış ancak başarılı bulunmayarak işten çıkarılmıştır. Sonrasında da kendi markasını çıkararak kendi yolundan gitmeye karar vermiştir.

1992 senesinde Amerika Moda Konsey, tarafından yılın en genç tasarımcısı da seçilmiştir.

1994 yılında ilk erkek hazır giyim koleksiyonunu hazırladı.

1997 yılında – 34 yaşındayken Marc Jacobs ilk defa 1997’de Fransız moda evi Louis Vuitton‘da sanat direktörlüğü yaparken tanındı.  Şu an yaklaşık 80 ülkede 200’den fazla mağaza açtı. İşinde çok başarılı olan Marc Jacobs birçok ünlüyle de çalışmaya devam ediyor.

 

Hayatının bir bölümünde alkol ve uyuşturucu yüzünden sıkıntılar çekmiş ve sonrasında tedavi görmüştür. Özel hayatında da cesur davranan ünlü tasarımcı gay olduğunu gizlememiştir.