Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Hakan Yıldırım Moda Tasarımcısı

Hakan Yıldırım

“ HAKAAN Markasının Yaratıcısı Hakan Yıldırım'ın hayatı ve moda dünyasındaki başarıları... ”

Türkiye’nin bilinen ve başarılı moda tasarımcılarından biri olan Hakan Yıldırım 1970 yılında Çemişkezek’te doğdu. Öğrenimini önce Giresun da sonrasında da İstanbul da tamamladı. 1989 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekor Kostüm Bölümü’nden ayrıldı ve İTKİB’in düzenlediği yarışmaya katılarak bu yarışmada 1. oldu.

Hakan Yıldırım ı moda dünyasında yer edindiren Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde yapılan ve ünlü manken Linda Evangelista’nın da yer aldığı “Osmanlı Defilesi” oldu. Bu defile aynı zamanda 1994 yılında Düşeldorf’ta da  sunuldu.

Hakan Yıldırım 1997 yılında Loreal’le Paris’te, 1998 yılında da Loreal ve Zeki Doğulu ile İtalya da defileler düzenledi.

Paris Moda Haftası’nda düzenlenen defilede 2011-2012 Sonbahar Kış Koleksiyonunu sundu. Birçok yabancı eleştirmen tarafından çok beğenilen tasarımları her defilesiyle bir öncekinden daha iyi olmaya devam ediyor. Defilede dünyanın en ünlü mankenlerinden biri olan ve Hakan Yıldırım ’ın tasarımlarını çok beğendiğini söyleyen Naomi Campbell de vardı.

Hakan Yıldırım  Türkiye’de yaşayan bir modacı olarak Londra Moda Haftası’na seçilen ilk Türk tasarımcıdır. 19 Şubat 2010 de düzenlenen 2010-2011 Sonbahar Kış Koleksiyonu ile oldukça beğenilen tasarımları sayesinde Hakan Yıldırım kariyeri açısından ciddi bir adım atmış oldu.

London Fahion Week için hazırladığı koleksiyonda siyah, gri, bej, beyaz, açık somon gibi renkler hakimdi ve modeller bele oturan ve çoğunlukla mini elbiselerden oluşan bir tasarımlardan oluşuyordu. “19 Şubat kariyerim için 2. başlangıç. Dünya modasıyla iletişime geçeceğim” diye belirten Hakan Yıldırım yoluna devam ediyor.

Hakaan-SS-2012-Paris-Fashion-Week

Tasarımcı aynı zamanda Koton 2011-2012 Sonbahar Kış Koleksiyonu’nu hazırlayarak KOTON markasıyla işbirliği yaptı.

Dünyaca ünlü birçok kişiyle çalışan Hakan Yıldırım, son günlerde ünler listesine ünlü şarkıcı Rihanna’yı da ekledi. Konserlerde giymek üzere Rihanna Hakan Yıldırım tasarımlarından birkaç kostüm aldı. Jenifer Lopez, Victoria Beckham, Penelope Cruz, Emma Watson, Paris Hilton, Lady Gaga da Hakan Yıldırım ’ın çalıştığı ünlü isimlerden bazıları.