Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

2018’in Düğün Modası

2018’in Düğün Modası

“ Yaz sezonuyla birlikte düğünler ve dolayısıyla telaşta başladı. 2018 Gelinlik modelleri ve gelin başı modellerinde trendler neler göz atalım.... ”

2018’in Düğün Modası: Balık Gelinlik Modelleri

Sıcak havaların gelmesi ile birlikte düğünler yapılmaya başlandı bile. Özellikle gelinler bu dönem içerisinde çok stresli olabiliyorlar. Düğün telaşı yüzünden bazen gelinler çok yanlış tercihler yapabiliyorlar. Vücut formlarına uymayan bir gelinliği tercih edebiliyorlar. Böyle bir hata yapmak istemiyorsanız gelinlik modellerine daha detaylı bir şekilde bakmalısınız. Aktif Moda sitesi üzerinden vücut formunuza en ideal olan gelinliği kolayca öğrenebilir ve o modeli detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Aktif moda üzerinde 2018 yılında en çok tercih edilen gelinlik modelleri hakkında yazıları takip edebilirsiniz. 2018 balık gelinlik modelleri bu sezon çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Vücudu saran formu sayesinde hemen hemen her kadına yakışıyor.

Dantelli Balık Gelinlik Modelleri

2018 balık gelinlik modelleri özellikle uzun boylu hanımlara yakışıyor. Kısa boylu hanımlar ise topuklu ayakkabı giyerek bu gelinliği tercih edebilirler. Bu sezon dantel işlemeli gelinlik modelleri oldukça dikkat çekiyor. Balık gelinlikler vücudu saran nazik ve kibar yapıda olduğu için dantel işlemeleri gelinliğe hareket katarak daha şık görünmenizi sağlayacak. Ayrıca dantel işlemeler fazla kilolarınızın olduğu kısımları da kapatarak daha zarif görünmenizi sağlayabilir. Eğer sırt dekoltesi vermek istemiyorsanız dantel işlemeli tüller kullanarak sırt ve kol kısmınızı kapatabilirsiniz. Özellikle kolları geniş olan bayanlar bu modelleri tercih etmeli. Uzun kollu gelinlikler kollarınızı daha zayıf gösterecektir. Böylece istediğiniz o zarif görüntüye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Resim-1: dantelli 2018 balık gelinlik modeli.jpg Balık gelinlikler her kadının fiziğine uyum sağlasa da kimilerini daha şişman gösterebilir. Bu nedenle gelinliğin içerisine toplayıcı korse giyebilirsiniz. Hatlarınızı belli ederek daha kadınsı bir görüntüye bu şekilde ulaşabilirsiniz. Balık gelinlik modelleri kuyruk kısmında değişiklik gösteriyor. İsterseniz daha uzun kuyruklu ve biraz daha az kabarık olan modelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle daha doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz. Bu modeller özellikle kilolu hanımlar tarafından tercih edilmeli. Fazla kilolarınızı vücudun üst kısımlarında saklayarak dikkatleri kuyruğa çekebilirsiniz. Balık gelinlikler uzun bacak boyu gerektirdiğinden kısa boylu hanımlar bu modeli tercih edemeyebilirler. Daha dalgalı ve hafif kabarık prenses kesim gelinlik modelleri onlara daha çok yakışacaktır.

İşlemeli Balık Gelinlik Modelleri

Eğer daha süslü bir gelinlik arıyorsanız taş işlemeli balık gelinlik modelleri işinizi görecektir. Hem zarif hem de süslü bir imaj çizmek için bu gelinlik modeli idealdir. Eğer taş işlemeli bir gelinlik modeli tercih ettiyseniz ayakkabı olarak daha sade ve düz bir modeli seçmelisiniz. Dengeyi koruyarak kombininizi oluşturabilirsiniz. Bu gelinlik modelini vintage modasına uydurarak giyebilirsiniz. Gelinliğinizin üzerine krem ya da bej renklerinde bir dantel işlemesi kullanarak bu gelinliği tercih edebilirsiniz. Etek kısmının daha akıcı olması için boş bırakabilirsiniz. Bu gelinlik modeli tüm vücudu sardığı ve kapladığı için genellikle toplu saç ile tercih ediliyor. İsterseniz klasik bir gelin topuzu ile bu gelinlik modelini kombinleyebilirsiniz.

Olmazsa Olmaz: Gelin Başı Modelleri

Gelin başı modelleri gelinliğe göre değişikli gösterebiliyor. Gelinliğin modeline göre saçlarınızı açık ya da toplu olarak tercih edebilirsiniz. Eğer gelinliğinizin yakası daha geniş ve açıksa açık saç sizin için daha ideal olacaktır. Kabarık gelinlik modelleri ile dalgalı kabarık saçlar çok yakışmaktadır. Gelin tacı bu modellerde pek tercih edilmiyor. Gelinliğinizin duvağını saçınızın arka kısmına tutturabilirsiniz. Eğer kolye ya da küpe gibi takı tercih edecekseniz saçlarınızı toplamanız daha iyi olacaktır. Saçlarınızın arkasından bir topuz yaparak küçük saçlarınızı çıkarabilirsiniz. Saçınızın ön kısmını kabartarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Dalgalı topuz modelleri de doğal bir görünüm verdiği için sıkça tercih ediliyor. Saçlarınız uzunsa mutlaka bunu değerlendirmelisiniz. Saçınıza ilk önce su dalgası yaptırarak dağınık olacak şekilde kabarık bir topuz modeli ile birlikte kullanabilirsiniz. 

gelin-basi-modelleri.

Tesettür Gelin Başı Modelleri

Tesettürlü hanımlar da başörtülerine uygun gelin başı yaptırabilirler. Duvağı başörtünüzün üstüne tutturarak daha akıcı ve kabarık bir gelin başına sahip olabilirsiniz. Dantel ya da taş işlemeli duvakları tercih ederek gelin başınızı oluşturabilirsiniz. Eğer gelinliğinizin modeli uygunsa taş işlemeli taçlardan kullanabilirsiniz. Başörtünüzün daha sade olmasını istiyorsanız duvağınızı bu taç ile tutturmanız yeterli olacaktır. Aktif Moda sitesinde gelin başı modelleri gibi gelinleri ilgilendiren her konuda yazı ve ipuçları bulabilirsiniz. Web sitemizi ziyaret ederek bu gibi bilgilere daha pratik ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın