Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Elif Cıgızoğlu Moda Tasarımcısı

Elif Cıgızoğlu

“ Elif Cıgızoğlu kimdir, Elif Cıgızoğlu biyografisi, Elif Cıgızoğlu hayatı ve moda dünyasındaki başarıları ve defileleri hakkında detaylı bilgi... ”

Aşk-ı Memnu Kostümlerinin Tasarımcısı ELİF CIĞIZOĞLU

ELİF CIĞIZOĞLU

Sanatçı ruhlu bir ailede büyüyen Elif Cığızoğlu, modaya ilk olarak ablasını, kız kardeşini ve kendi arkadaşlarını giydirmek ile başlamış. Yakın çevresinden aldığı bu destek onun ilk müşterilerini oluşturmaktadır.

Elif Cığızoğlu’nun moda üzerine aldığı eğitim hayatı ilk olarak Marmara Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi’ni kazanmasıyla başlamıştır. Fakat bu eğitim sırasında Paris Fashion Acedemy’deki kurslara gitmeyi ihmal etmemiştir. Daha sonra Amerika’daki FIT’te kısa süreli bir eğitim almıştır. Sonrasında İngiltere ve Fransa’da da eğitim alan Elif Cığızoğlu staj için bir müddet Arzu Kaprol’un yanında bulunmuştur.

Elif Cığızoğlu ’nun yaptığı işler arasında reklam, çocuk giyim, erkek giyim ve kadın giyim bulunmaktadır.

Mastır için Amerika’ya gittiğinde Donna Karan’a kabul edilen Elif Cığızoğlu 2 yıl kadar burada bulunmuştur. Bu zaman zarfı içerisinde erkek giyiminde tasarımcı olarak ilerlemiştir. Feminen tasarımları olan Elif Cığızoğlu sert çizgilere ve o erkeksi havaya bu dönemlerde kapılmıştır. 2 yılın sonunda ise Türkiye’de çalışmak istediğine karar veren moda tasarımcımız Hakan Yıldırım ile çalışma fırsatını da yakalamıştır.

Elif Cığızoğlu, Teşvikiye’de kendi ofisini kurduktan sonra Galata Moda ve Fashion Week gibi organizasyonlarında kendisini göstermiştir.

Aşk-ı Memnu dizisinde Nebahat Çehre’yi ve Beren Saat’i giydirmesi ile büyük çıkışını yakalamıştır. Kendisi aynı zamanda Network ve Que markalarının Kadın Tasarım yöneticiliğini de yapmaktadır.

Tasarımlarında sert geometrik formları ve cesur renkleri kullanan Elif Cığızoğlu, en çok Yves Saint Lauren’ı daha sonra Balenciaga’ı çok sevdiğini de belirtmiştir.

Şu anda Nişantaşı’nda F4D adındaki ofisinde bulunan Elif Cığızoğlu, 2 ustası ve ihtiyaç duyulduğunda gelen stajyerleri ile çalışmaktadır. Ayrıca yurt dışından (İngiltere, Fransa, Kore, Çin vs.) özel getirttiği kumaşlar için itinalı olduğunu bildiğimiz Elif Hanım özellikle kumaşın doğal olmasına özen göstermektedir.

Doğal kumaşlara ilgisi olan Elif Hanım bunun yanı sıra saf ipek, saf yün, krepler ama genel olarak en çok ipek kumaşını sevdiğini dile getirmiştir.

Tesettür kıyafetleri ile de ilgilenmektedir.

Kolleksiyonları;

Elif Cigizoglu SS 2013

Elif Cigizoglu 2011-2012 Autumn Winter CatWalk / Pera Palas

Elif Cığızoğlu – Mercedes Benz Fashion Week Istanbul Autumn Winter 2013/14