Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Dilek Hanif Moda Tasarımcısı

Dilek Hanif

“ Dilek Hanif hayat hikayesi. Dilek Hanif kimdir, hayatı hakkında bilgi ve detaylar, modacı Dilek Hanif ”

8 Nisan 1962 yılında İstanbul’da doğan Dilek Hanif, moda sektörünün içinde yer alan bir ailede büyüdü. Evlenip, 2 çocuk büyüttükten sonra da moda sektöründe meslek hayatına atıldı. Kariyerine 90’lı yılların başında “Dilek Hanif Line” markasını kurarak başlayan modacı Hülya Avşar için hazırladığı kıyafetlerden sonra dikkatleri üzerine toplamaya başladı.

Moda sektörüne hem hazır giyim koleksiyonu ve hem de “Couture” anlayışıyla başladı ancak zamanla kişiye özel tasarım olan “Couture” kıyafetler tasarlayarak devam etti. Bu  tarzı kendine daha yakın bulan Dilek Hanif 1997’de Teşvikiye’de şu an bulunan “Couture” atölyesini ve showroom’unu  açtı.

İlk “Couture” defilesini 8 Nisan 2002 yılında Saint Irene Kilisesi’nde sundu.

2003 İlkbahar-Yaz Koleksiyonunda sunduğu geleneksel iğne oya figürleri kendisine “Yılın En Başarılı Kadın Moda Tasarımcısı” ödülünü getirdi.

Dilek Hanif, 2004 İlkbahar-Yaz Koleksiyonunu Paris Haute Couture Haftasın etkinliğinde Paris’te sundu. Bu defilede “Couture” koleksiyonunu sunan İLK TÜRK TASARIMCISIDIR.

2006 yılında Stockholm’de gerçekleştirdiği Osmanlı Haremi’nden esinlendiği koleksiyon  ile dikkatleri üzerine çekmeye devam eden ünlü modacı 15 İsveçli mankenin yer aldığı defilede Osmanlı motifleriyle tasarlanan işlemeli cepkenlerle de oldukça büyük bir sükse yaptı.

Tasarımlarında kullandığı Osmanlı motiflerinin yanı sıra Uzak doğu yansımaları ve motifleriyle de göze çarpan ünlü modacı her sene markasına yakışan şekilde sunduğu koleksiyonlarıyla da başarılarına devam ediyor ve yurt dışında da Türkiye’yi oldukça başarılı bir şekilde temsil ediyor.

Azimli ve başarılı modacı Dilek HanifMimar Sinan Üniversitesi’nde kara kalem, desen çalışması, kumaş boyama gibi dersler alarak kendini her konuda yetiştirmeye de özen göstermiştir.

Günümüzde koleksiyonlarıyla göz doldurmaya devam ediyor ve her modeliyle göze çarpmayı başarıyor Dilek Hanif. 

Dilek Hanif tasarımlarını görmek için tıklayın.