Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Cengiz Abazoğlu Moda Tasarımcısı

Cengiz Abazoğlu

“ Türk Modacı Cengiz Abazoğlu'nun hayatı ve moda dünyasındaki başarıları ”

1969 yılında doğan Cengiz Abazoğlu, ailesinin kumaş konusunda faaliyet gösteren firmasında çalışmaya başlayarak küçük yaşlarda moda ile tanışmıştır. Küçük yaşlardan beri hayali modacı olmaktı ve gün boyu sıkılmadan saatlerce tasarım çiziyordu.

Çalışma hayatına ve tasarıma olan tutkusu liseden sonra onu daha çok işine bağlamış ve eğitimine devam etmeyerek  Brüksel merkezli bir deri firmasında tasarımcı olarak kariyerine başlamıştır.

İlk defilesini 1988 yılında İstanbul “Vizon Show” bünyesinde gerçekleştirmiştir.

2006 yılına kadar “Haute Couture” tarzında kendi atölyesini kurmuş ve kişiye özel koleksiyonlarını hazırlamaya devam etmiştir.

2006 senesinden sonra hazır giyim konusunda da faaliyet gösteren Cengiz Abazoğlu 2009 yılından günümüze kadar İstanbul’un yanı sıra Paris Haute Couture Moda Haftası’na da katılmıştır.

Türkiye’nin akla gelen ilk moda tasarımcılarından olan Cengiz Abazoğlu aynı zamanda çeşitli kanallarda yayınlanan programlarda danışmanlıkta yapmış, tarzıyla beğenilen ve benimsenen önemli Türk tasarımcılardan biridir.

Son yıllarda ünlü modacının tasarımlarını geniş kitlelere sunan ADL Grup Cengiz Abazoğlu ile önemli bir işbirliği gerçekleştirmiştir.

“Bana Her Şey Yakışır” adlı TV programında da yer alan başarılı moda tasarımcı Cengiz Abazoğlu zaman zaman bizlere televizyondan da ilham vermeye devam ediyor.