Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Arzu Kaprol Moda Tasarımcısı

 Arzu Kaprol

“ Kaprol Markasının Yaratıcısı Arzu Kaprol'un hayatı ve moda dünyasındaki yeri... ”

Tasarımcı olmaya çok küçük yaşlarda karar veren Arzu Kaprol annesinin Bursa’daki modaevinde 7 yaşına kadar annesiyle zaman geçirdi ve o küçük yaşlarda ne yapmak istediğine karar verdi. Kaprol’ün deyimiyle bu mesleği seçmek tamamen bilinçli ve istekli bir tercihti. Sonrasında da eğitimine bu alanda devam ederek mesleğe adım atmış oldu.

1992 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nin  Moda Konfeksiyon bölümünden mezun oldu.

1994 yılında Paris American Academy de “perfectionnement” programını tamamladı.

1995 yılında kendi ismiyle KAPROL markasını tanıttı. Beymen ödülü gibi birçok prestijli ödül alarak adını duyurdu.

Paris Moda Haftası resmi takviminde yer alması için davet edildi ve 2011 Mart ayından günümüze kadar her yıl bu platformda tasarımlarıyla yer alıyor.

Arzu Kaprol hazır giyim koleksiyonuyla günden güne daha çok tanınmaya ve büyümeye devam ediyor. 2011 yılının Haziran ayında Londra da bulunan Harrods Department Store ile işbirliği yapmaya başladı.

Arzu Kaprol “Atelier Koleksiyonu” ile kişiye özel tasarımlar yapıyor ve bu tasarımları daha çok ünlüler için tasarlıyor.  Kelly Rowland, Meg Ryan, Gisele Bundchen ünlü isimlerden bazıları. 2011 yılında Cannes Film Festivali’nde bulunan Angela Lindwall ın kıyafeti ni de Arzu Kaprol tasarlamıştı.

2011 yılında New York Modern Sanatlar Müzesi’nde gerçekleştirilen AMFAR Organizasyonu’nun 25. Yıldönümü için kırmızı kurdeleyi temsil eden 7 kırmızı “couture” elbiseyi hazırladı.

KAPROL DESIGN tenik tasarım grubunu kuran tasarımcı 3 farklı alanı aynı anda farklı ekiplerle şirketinde barındırıyor. Hautue Couture, hazır giyim ve Arzu Kaprol Home ve teknik tasarım grubu. Farklı alanların birbirinden beslenerek büyüdüğünü düşünen Kaprol, yenilikçi ve üretken kişiliğiyle de öne çıkıyor.

Tasarımlarında yaşamdan ve hayatın her alanından ilham aldığını söyleyen tasarımcı, ileri ki yıllarda da çok sesli ve çok renkli bir giyim kültürüne sahip olacağımızı düşünüyor.