Ana Sayfa STİL REHBERİ Tayt Nasıl Kombinlenir?

Tayt Nasıl Kombinlenir?

Tayt kombinleri, tayt modası, tayt nelerle giyilir, tayt üzerine neler giyilir, tayt kombini nasıl yapılır, tayt nasıl giyilmeli resimli örneklerle yazımızda...

Tayt Nasıl Giyilmeli?

Tayt Nasıl Giyilmeli biliyor muyuz? Çoğu zaman yanlış giyilen tayt kombini görüyoruz. Bu yüzden bu konuya yer vermek istedim.

Öncelikle taytları pantolonmuş gibi kullanmaktan vazgeçmeliyiz! Gerçekten kalçanız hiç hoş görünmüyor. Kalçanızın kıvrımlarını örtecek uzun bluz, kazak veya gömleklerle giyerseniz sizin için şık diyebiliriz. Özellikle de bu kıyafetinizi platformsuz topuklularla kombinlemişseniz harika görünüyorsunuzdur.

Renkli taytlarınızın üzerine uygun renkte desenli kıyafetler veya desensiz koyu renkte üstler giyinebilirsiniz.

Eğer bacaklarınız kalınsa açık renkli taytlardan uzak durun. Koyu renk taytlar giyinin. Mini etek giyerken neye dikkat ediyorsanız tayt giyerken de ona dikkat etmelisiniz.

Mesela bacaklarınızın üst kısmı kalınsa kalçanızın hemen altında biten üstler bacaklarınızı olduğundan daha kalın gösterecektir. Bunu önlemek için birazcık daha uzun bir üst giyinebilirsiniz.

Tayt ancak doğru kullanıldığında şık olur. Ayakkabı seçimi de önemli tabi. Topuklu ayakkabılar ve babetler doğru seçim ama ayak bileğinde biten bootie tarzı ayakkabılar sizi kısa gösterir. Aşağıda doğru kullanılmış örneklere bakarak kombinlerinizi düzenleyebilirsiniz.