Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Zamansız Desenler Nelerdir?

Zamansız Desenler Nelerdir?

“ Her dönemde giydiğinizde sırıtmayan ve klasik kabul edilen kumaş desenlerine göz atıyoruz... ”

Moda sektöründe kullanılan birçok desen çeşidi var. Ancak bazı desenler var ki zamansızlar ve her dönemde kabul görürler. Şİmdi gelin bu zamanı olmayan, her dönemde seçebildiğimiz desenleri yakından inceleyelim.

Puantiyeler: Küçük noktalar modada her zaman bir klasiktir. Baskı, 1930'larda Hollywood yıldızları arasında özellikle popüle olsada puantiye desen bu güne kadar aranan ve çok tercih edilen desenlerden birisi olmuştur.


Puantiyeler elbiseler, şapkalar, etekler ve aklınıza gelebilecek hemen hemen her giyim eşyası için harika bir desendir. Tüm renklerde harika görünürler ve kıyafetleri seçmeyi daha eğlenceli hale getirirler.

Farklı renklerde olmasının yanı sıra, noktalar tüm şekil ve boyutlarda gelir. Daha sofistike bir görünüm oluşturmak için daha küçük puantiyeleri tercih edin ya da daha eğlenceli bir şey istiyorsanız, büyük, kabarcıklı noktalar içeren parçalar  seçin.

Çiçek desenleri: Birçok çiçek baskısı zamansız olabilir. Ancak bazı desenler belirli mevsimler için daha uygun olduğundan dikkatli olmanız gerekebilir. Örneğin ayçiçeği deseninde bir elbiseniz varsa onu yaza saklamalısınız. 

Çiçek baskıları zor olabiliyor bazen çünkü çiçek trendleri sürekli değişiyor. Ancak bir elbise, etek veya üst kısım üzerine basılmış orta boy çiçek deseniyle zamansız modayı yakalayabilirsiniz.

Minik çiçek baskıları kolayca “kırsal” hissini verebilir ve büyük çiçek baskılar herhangi bir kadının görünümünü çok kolay bir şekilde bastırabilir. Çiçek, kombinlerdeki en muhteşem baskılardan biridir. Çiçek desenleri iç güzelliğinizi ve kadınlığınızı mükemmel bir şekilde yansıtır.

Hayvan desenleri: leopar, zebra, timsah, yılan derisi gibi desenlerle tasarlanan kumaşlar her zaman bir kıyafetin merkezinde yer alırlar. Dikkat çekici ve cesur desenlerdir. Doğru kombinlendiğinde çok iddialı ve şık olurken yanlış kombinlendiğinde sizi tam anlamıyla rüküş gösterecek kadar da tehlikeli desenlerdir.

Çizgiler: En klasik çizgili seçenekler lacivert-beyaz ve siyah-beyazdır. Ancak beyazla karıştırılan diğer renkler de (açık mavi, kırmızı, sarı, pembe ve turuncu gibi) klasik olabilir. Ayrıca tek tip şeritler, şerit aralığının eşit olduğu en klasik olanlardır. Çizgiler, oradaki en çok yönlü desenlerden biridir. Kalın ve ince, yatay ve dikey ve çok çeşitli renklerde olabilirler. Yeri gelince spor yeri gelince de daha ağır bir tarza bürünebilen kullanışlı bir desendir.

Ekoseler: Modası geçmeyen klasik desenlerden birisi olan ekoseler de çoğunlukla günlük ve spor giyimde kullanılan desenlerdir. Özellikle etekler ve gömleklerde fazlasıyla görürüz. Grunge giyim stilinin de ana desenidir desek çok doğru bir tespit olur.

Kamuflaj desenler: Şık görünümler yaratmanıza yardımcı olan ancak biraz erkeksi bir havaya sahip bir desendir. Yinede moda tarihinde sıkça karşılaştığımız, özelikle dış giyim ürünlerinde ve pantolonlarda sıkça gördüğümüz genellikle spor giyim ürünlerinde kullanılan bir desen çeşididir.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın