Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Tulum Giymenin Püf Noktaları

Tulum Giymenin Püf Noktaları

“ Tulumlar çok kullanışlı parçalardır çünkü bir bütündür. Doğru modeli seçtiğinizde, tek parça olmasından dolayı kolay kombin yapabileceğiniz ürünlerdir aynı zamanda. ”

Tulumlar herkese yakışır ama doğru modeli seçmeniz çok önemlidir. Kısayı kısa, uzunu daha uzun gösteren bir parçadır. Bu nedenle de tulum giyerken oldukça özenli olmanız gerekir.  

Vücuduna güvenen bayanlar yüksek belli skinny, straples, dar paça tulumları da tercih edebilir.

Spor ayakkabıyla olduğu kadar  topuklu ayakkabılarla da giyilebileceğiniz hem spor hem de abiye olabilen bir parçalardır.

Tiril tiril kumaşlarla tasarlanan (krep, şifon, ipek gibi) tulumlar hem ofiste hem de gece/düğün gibi organizasyonlarında tercih edilebilir.

Şort tulumları da özellikle yaz aylarında tercih edebilirsiniz. Hem şık hem de rahat modellerdir. Doğru aksesuar ve ayakkabılarla gündelik olduğu gibi abiye de olabiliyorlar.

Etnik takılar ve sandaletlerle tulumlarla oldukça hoş görünmektedir.

Şalvar tulumlar daha şişman, geniş paçalılar ise daha zayıf ve uzun gösterir.

 

Beden tipinize ve boyunuza göre nasıl tulumlar  seçmelisiniz?

Armut tipi bedene sahip bayanlar; dikkatleri kalçalardan yukarıya doğru dağıtarak dikkati üst kısma çekmelidir. Üst kısmı modelleri, fırfırlı yada detaylı modeller tam da onlar içindir.

Elma tipi bedene sahip bayanlar; üst kısmı vücuda oturan, alt kısmı geniş paçalı modelleri tercih edebilir. Böylece ince bacakları geniş paçalarla dengelemektedir.

Atletik yapıya sahip bayanlar; belleri çok ince olmadığından bellerine vurgu yapmak adına yüksek belli ve kemerli, alt kısmı havuç modelleri tulumları tercih edebilirler. Böyle düz inen bedenlerini daha kıvrımlı göstermiş olurlar.

Kum saati bedene sahip bayanlar; kıvrımlı hatları olduğu için her modeli oldukça güzel taşırlar. Avantajlı bir beden tipidir.

Minyon tipli bayanlar; bol modeller yerine daha dar modelleri tercih etmeliler.

Uzun boylu bayanlar;  geniş paçaları olan tulumlar, kayıp giden modelleri tercih edebilirler.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın