Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri

Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri

“ Yüz şekline göre saç kesim modelleri, yüz şekline göre saç kesimi, yüz şekline göre saç kesimleri, yüz şekline göre saç modelleri hakkında bilgi ve örnekler... ”

Yüz şekline uygun saç modelleri kişinin estetik bir duruşu olması açısından oldukça önemlidir. Her kadının kendine özgü bir yüz şekli ve buna bağlı olarak kendine özgü bir duruşu vardır. Dolayısıyla bu nedenle de yüzünün şekline uyum sağlayacak bir saç modelinin kesilmesi oldukça önemlidir.

Kalp Şeklinde Yüz: Gözlerinize ve elmacık kemiklerinize dikkat çekmeye çalışmalısınız. Alın bölgesini yana doğru kesilen bir kahkülle kapatabilirsiniz. Kısacık kesilen saçlar ve hafif dalgalı dağınık olan küt modeller de size oldukça yakışacaktır.

Uzun Yüz: Saçınız ne kadar uzunsa, yüzünüz o kadar uzun görünür. Daha kısa saç modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece uzun yüz şeklinizi kısa saç modeliniz dengelemiş olur. Ayrıca daha çok uzun ama hareketli olan saç modelleri önerilmektedir.  Katlı kesimler de uygun olacaktır.

Oval Yüz: Neredeyse her saç modeli bu yüz şekline uygundur. Sizin yüzünüz daha uzunsa, uzun yüzler için önerilerden bazılarını takip edebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz: Çenenizin altındaki saç kesimleri sizin yüz şekliniz için daha uygun olacaktır. Aynı zamanda asimetrik olan saç modellerini de deneyebilirsiniz. Yan kahküller de genellikle yüzü yuvarlak olan kişilere çok yakışmaktadır. Bu da yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayacaktır. Yüzü yuvarlak olan bazı kadınlara dümdüz olan saçlar ya da uzun saçlar da yakışmaktadır.

Kare Yüz: Bukleler veya dalgalı uçlar yüzünüze daha çok uyum sağlayacaktır. Kare yüz şeklinde çene kemiği belirgindir. Çene hizasında çeneye doğru uzanan kısa küt saçlar size oldukça yakışacaktır.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın