Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Tribal Giyim Tarzı – Etnik Giyim Tarzı

Tribal Giyim Tarzı – Etnik Giyim Tarzı

“ Etnik giyim tarzı, etnik kıyafetler, kabile giyim, tribal desenli kıyafetler, tribal giyim modası, tribal kıyafetler ve tribal moda hakkında detaylı bilgi ve resimli örnekler... ”

Etnik/Tribal Giyim Tarzı Nedir? 

Tribal giyim tarzı ya da diğer adıyla etnik giyim tarzının geçmişi oldukça eskiye dayanmaktadır. “Tribal” İngilizce kökenli bir kelimedir ve anlamı “kabile” demektir. Tribal desenler yani kabile desenlerinin günümüzde tekrar moda sektöründe görünmesi ilgiyi eski Afrika, Hint, Latin ve Kızılderili kültürleri üzerine kaydırdı. Birçok moda tasarımcısı da koleksiyonlarında tribal desenleri kullanmıştır. Örneğin; John Galiano, Anna Sui, Jean Paul Gaultier, Donna Karan ve Alexander McQueen gibi bazı yabancı moda tasarımcıları.

Tribal Desenler

Tribal/Kabile Desenleri

Tribal/kabile desenleri daha çok renkli ve geometrik desenlerden oluşmakta. Biraz da kilim desenlerini andıran bu etnik desenler özellikle elbise ve eteklerde çok şık durmakta. Her renk tonunda cıvıl cıvıl desenlerdir tribal desenler. Yukarıda da birkaç tribal desen örneğini görebilirsiniz.

Etnik/Tribal Giyim Modası

 Tribal giyim tarzı, elbise ve etek haricinde aksesuarlarda da kendini göstermekte. Örneğin takılar, çanta ve ayakkabılar gibi. İri ve rengarenk boncuklardan yapılan takılar oldukça şık bir görünüme sahiptir.

tribal-giyim-tarzinda-aksesuarlar

Şimdi birkaç farklı desende tribal desenli kıyafetlere örnekler gösterelim. İşte etnik giyim tarzında kıyafetler…

Etnik/Tribal Giyim Modası

Etnik giyim biraz tarih kokar. Ne de olsa eski medeniyetlerin desenlerini günümüze taşıyor. Geçmiş her zaman moda sektörüne ilham vermeye devam edecek.

Etnik/Tribal Giyim Modası

Tarihi motifler, desenler ve modeller yavaş yavaş modernize edilerek hatırlanıyor ve tekrar tekrar gündeme geliyor. Tabi üstüne eklenerek günümüze uyarlanarak. İyi ki de unutulmuyor çünkü geçmişin tadı hep başka olacak.

Etnik/Tribal Giyim Tarzı

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın