Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Yüz Şekline Göre Doğru  Şapka Seçimi

Yüz Şekline Göre Doğru  Şapka Seçimi

“ Farklı ten renklerine ve yüz şekillerine sahibiz. Dolayısıyla şapka seçerken bütün bu noktalara dikkat ederken doğru ve bize en çok yakışan şapkayı seçebiliriz... ”

Gündelik hayatımızda tercih ettiğimiz şapka, yüz şekline göre seçilmelidir. Yüz şekline uygun şapka kullandığınızda, yüz güzelliğinizi daha kolay ön plana çıkarmış olursunuz. Gardolabınız da bulunduracağınız şapkanın yüzünüze gidecek modelleri içeriyor olmasına dikkat etmelisiniz. Şapka kullananların en çok yaptığı yanlışlardan biri, şapkanın cazibesine kapılmış olması. Bu tür şapkaları satın alan kullanıcılar, işin estetik boyutunu ikinci plana atarak hataya düşüyor. (=> şapka çeşitleri nelerdir?)

Kare ve Kalp Yüz Şeklindekiler İçin Şapka Seçimi

Yüz şekliniz kare ve kalp görünümündeyse o zaman en çok gidecek şapka modelleri, bowler olacaktır. Bowler şapka modelleri, bu tarz bir yüz şekline sahip olanlara oldukça güzel yakışıyor. Bowler tarzı şapkaların aynı zamanda uzunluğu yükseğe çıkartacak olanları da bulunur. Şapkaların doğru şekilde kullanılmasıyla artık yüzünüzde görmek istediğiniz kusursuzluğu çıkarmış olursunuz. Burada aksesuar olarak bowler şapka kullanacakların, alın bölgesini kapatmamasına dikkat edilmelidir. Daha çok alın açık kalacak şekilde bir kullanım sağlayan şapkaların kullanılması daha doğru olacaktır.

Yüz şekliniz kalp şeklindeyse alın bölgesini daha geniş yapmaya yardımcı olacak, şık şapka modellerini kullanabilirsiniz.

Geniş Alınlılar İçin Şapka Seçimi

Alın bölgeniz uzun ve geniş şekildeyse o zaman daha hoş duracağı, Goorin brows şapkaları kullanabilirsiniz. Bu şapkaların en önemli özelliğinden biri geniş kalıplı şekilde tasarlanması. Böylelikle alın bölgenin bir kısmını kapatmaya yardımcı olur. Bütünlük açısından bakıldığı zaman daha çekici görünüm kazandıracaktır. Daha çok tercih edilecek fötr özelliğe sahip şapkalar, geniş alınlı kişiler içinde uygun olacaktır.

Oval Yüzlüler İçin Şapka Seçimi

Oval yüzlüler için en çok yüzüne giden şapka çeşitleri kovboy şapkalar olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Kovboy filmlerinde çok sık şekilde rastlamış olduğumuz bu tür şapkalar, oval yüzlü kadınlar için bir şaheser. Sanki onlara tasarlanmış gibi bir güzellik ortaya koyma konusunda kovboy şapka modellerinin önemli bir özelliği var.

Oval yüze sahip olanlar zevkiyle kovboy şapkalar tam manasıyla uyuşmayabilir. Çünkü bu tarz şapkalar, herkesin zevkine uyum sağlamaz. Bu yüzden oval yüz görünümde olanların bir başka başvuracağı seçimlerinden biri beysbol şapkası tarzı olacaktır. Beysbol şapka modellerini, oval yüze sahip olanlar kullanabilir.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın