Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Yuvarlak Yüzlü Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Yuvarlak Yüzlü Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

“ Yüzünüzü daha ince veya daha zayıf göstermek makyaj tüyoları sayesinde mümkün olacaktır. Bu nedenle de unutulmaması gereken detaylara dikkat etmek önemlidir... ”

Yüz yapıları kadınların saç ve makyaj konusunda belirleyici olduğundan atlanmaması gereken detaylar arasında bulunur. Yüzü yuvarlak olan kadınların kullandıkları teknikler ile daha sivri olanların kullandıkları makyaj detayları birbirinden farklı olmalıdır.

Çünkü makyaj kadınların kendini daha farklı ve istediği şekilde göstermek istemesine destek olacak en önemli faktördür. Yüzünü daha ince veya daha zayıf göstermek bile makyaj tüyoları sayesinde mümkün olacağından unutulmaması gereken detaylara dikkat etmek önerilir.

Çene ve Elmacık Kemiklerinin Belirginleştirilmesi

Yuvarlak bir yüz yapısına sahip olanların bu yuvarlak yapıyı bir nebze de olsa kırmak istemeleri durumunda çene ve elmacık kemiklerini ön plana çıkarmaları gerekir.

Bunun için yapılması gerekenler:

  • Alnın iki tarafına da eğimli ve koyu fondöten kullanılmalıdır,
  • Burnun ve kaşların başlama noktasına koyu kapatıcı sürülmelidir,
  • Kulak memesinden yanakların yarısına kadar kontür uygulanmalıdır,
  • Aydınlatıcı uygularken burnun üzerine, çene ve alnın tam ortasına kullanmalısınız.

Bunları uygulamak çene ve elmacık kemiklerinde belirginleşme sağladığından yuvarlak yüzünüze daha çok yakışacaktır.

Dudak ve Göz Bölgesi Makyajı

Yüzünüzün ortasına dikkat çekmeniz daha doğrusu olacağından dudak ve gözlerinizin üzerine daha çok eğilmelisiniz. Eyeliner yukarı çekik şekilde olmalıdır. Kaşlarınızın da yukarıya doğru hafif çekik olmasını sağlamak da faydalı olacaktır. Dudaklarda sadece eyeliner kullandığınızda rujda kırmızı tonları seçmek doğru olacaktır.

Yuvarlak Yüzde Allıkların Seçimi

Allık yüzünüzün daha zayıf algılanmasında önemli bir araçtır. Bunun için yuvarlak yüzlü bir kadının ten rengine göre allık seçiminde bulunması ve yukarıya yönlü olacak şekilde kullanması önerilir. Aksi durumda daha yuvarlak ve tombul bir yüzünüz varmış gibi algılanması kaçınılmaz olacaktır.

Kirpiklerinizin Yukarıya Doğru Kıvrımları

Kirpikler göz makyajında olmazsa olmaz durumunda olduğundan kıvrımlı ve havalı olması her yüz tipi için gereklidir. Makyajda etkileyici gözler elde etmek isteyenlerin sadece kirpik konusunda başarılı işler ortaya çıkarması bile yeterli olur. Bunun için mutlaka kirpiklerinizi hacimli ve yukarı kıvrımlı şekilde ayarlamaya çalışmalısınız.

Saç ve Makyaj Uyumu

Makyajınız kadar saçınızla da uyumlu olmalısınız. Saçlarınızı da yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayacak şekilde olmalıdır.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın