Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Vualet Nedir?

Vualet Nedir?

“ Vualet ne demek, vualet modelleri, vualet modası, vintage modası, şapka türleri ve isimleri, moda terimleri ve anlamları... ”

Vualet Şapka 

Vualet bir moda terimi olarak; kadın şapkalarına konulan ve yüzü örten, ince hafif tül anlamına geliyor. Farklı renklerde olabiliyor ve genellikle küçük bir şapkaya birleştirilen tüllerden oluşuyor diyebiliriz. Çiçek ve kurdelelerle de süslenen modelleri vardır.

Moda tarihinde farklı dönemlerde kullanılan bir saç aksesuarıolan bu minik tüllü şapka özellikle 1960lar modasının gelinlerinde görülmektedir. 

Adeta bir mini gelin duvağı olan bu şapkalar, gelinlerin stiline hem asil hem de büyüleyici bir hava katıyor. Biraz da nostaljik bir havası olduğunu belirtelim. 

Son dönemde duvak kullanmak istemeyen, biraz daha orijinallik arıyorum diyen gelin adaylarının tercihi  “Nikah Şapkası” yani Vualetler oluyor.

Yurtdışında da "wedding fascinator” –düğünü büyülü hale getiren obje” şeklinde bahsedilmekte ve birçok gelinin tercih ettiği bir gelin aksesuarı olarak bilinmekte.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın