Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Uzun Boylu Kadınlar İçin Elbise Modelleri

Uzun Boylu Kadınlar İçin Elbise Modelleri

“ Vücut şeklimiz, boyumuz uzun ya da kısa, tenimiz ne renk olursa olsun herkese göre bir giyinme tarzı vardır. Şimid de uzun boylu bayanlar için püf noktalara göz atalım... ”

Kadınlar, boylarına ve vücut yapılarına göre elbise modelleri seçimi yapmaya çalışırlar. Uzun boylu kadınlar, her zaman kendilerini şık gösterebilecek çok sayıda elbise modelini rahatlıkla bulur. Elbise modelleri seçimi giyim tarzına, kapalı ya da açık giyim şekline göre belirlenir.

Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

Uzun boylu kadınlar nasıl giyinmeleri gerektiği konusunda araştırmalar yaparken, kilo durumlarını her zaman göz önünde bulundurmalıdır. Uzun boylu ve zayıf olan bayanlar üst tarafı dar, alt tarafı salaş elbise modellerini tercih ederler. Tercih edilen modeller şunlardır.

  • Diz kapağı üstünde olan mini elbise modelleri,
  • Kloş etek modelleri,
  • Belden dar elbise modelleri,
  • Uzun elbise modelleri,
  • Uzun boylu kadınlar, her zaman her ortamda uzun elbise modellerini rahatlıkla giyebilirler.

Uzun Boylu Kadınların Elbise Model Tercihleri

Kadınlar mevsimlere göre elbise modellerini özel seçmeye gayret ederler. Uzun boylu kadınların tercih ettiği elbise modelleri arasında salaş görümlü modeller her zaman ilk sırada yer alır. Şık görünmeye çalışanlar, bej renkli triko modellerini daha çok tercih ediyor. Uzun boylu kadınlar farklı modellerle çok rahat şık kombin oluşturabilir.

Uzun Boylu Kadınlar İçin Siyah Elbise Modelleri

Sonbahar ve kış aylarında uzun boylu kadınlar uzun kollu ve siyah elbise modellerine öncelik veriyor. Siyah renk asilliği temsil ettiği için çoğu kadın tarafından günlük ve özel gün kıyafetlerinde tercihlerin başında yer alıyor.

Uzun Boylu Kadınları Özel Hissettirecek Elbise Modelleri

Her kadın özel günler için gardrobunda kendisini özel hissettirecek elbise modellerine yer verir. Uzun boylu triko elbise modelleri özel günler için iyi bir seçenektir. Belden kemerli modeller, elbisenin vücudunuza tam oturmasını ve daha şık görünmenizi sağlayacaktır. Uzun kollu modeller kış ayları için iyi bir tercih olacaktır.

Uzun Boylu Kadınlar İçin Abiye Seçimi

Uzun boylu olan ve kapalı giyinmeyi tercih edenler için abiye seçenekleri sunulmaktadır. Abiye seçimlerinde, model üzerindeki çizgilerin yönüne ve boyutlarına dikkat edilmelidir. Enine çizgili modeller daha kilolu göstereceği için mümkün olduğu kadar uzak durulmalıdır. Kadınlar, abiye seçimlerini daha çok özel günler için yapar ve en iyi kombini oluşturmaya çalışır.

 

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın