Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Ayakları Büyük Kadınlar Nasıl Ayakkabı Giymeli?

Ayakları Büyük Kadınlar Nasıl Ayakkabı Giymeli?

“ Büyük ayaklara sahip olsanız bile doğru ayakkabı ile kibar bir görüntü yaratabilirsiniz. İşte dikkat etmeniz gerekenler... ”

İnsanlar belli bir yaşa geldiklerinde giydikleri ayakkabının numarası belli olur. Genelde erkekler, daha büyük numaralı ayakkabılar giyerler. Ancak bazı kadınların da büyük numaralı ayakkabılar giydikleri bilinmektedir.

Birçok kadın ayaklarının küçük ve kibar bir görüntüde olmasını ister. Ama büyük ayaklara sahip olan kadınlar için bu durum biraz zordur. Fakat büyük ayaklara sahip olsanız bile doğru ayakkabı ile kibar bir görüntü yaratabilirsiniz. Peki, ayakları büyük kadınlar nasıl ayakkabı giymeli?

Platformlu Topuklu Ayakkabılar Giyilmeli

Eğer ayaklarınız büyükse ve topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız, platformlu modelleri tercih etmeniz gerekir. Platformlu ayakkabılar, ayakta bir eşitliğin meydana gelmesini sağlar. Büyük olan ayakların dikey bir şekilde görünmesine yardım eder. Bunun sonucunda da ayaklarınız zarif görünür. Platformlu ayakkabının topuğuna da önem vermelisiniz. Aşırı ince topuklar üzerinde yürümekte zorluk çekebilirsiniz. Bundan dolayı kalın topuklara yönelmelisiniz.

Düz Sandaletlerden Uzak Durun

Tabanı dümdüz olan sandaletler, büyük olan ayaklarınızın daha da büyük gözükmesini sağlar. Bunun için düz sandaletleri kesinlikle giymeyin. Ancak illa sandalet giymek isterseniz, üzeri kalın bantlı olanları tercih edebilirsiniz.

Küt Ayakkabıları Tercih Edin

Giydiğiniz ayakkabının ucu, sivri olmamalıdır. Bu, ayağınızı oldukça rahatsız edebilir. Bunun yerine yuvarlak ya da küt ayakkabıları seçmelisiniz. Uçları sivri olan ayakkabılara ayağınız tam olarak yerleşmez. Bu durumda da ayaklarınız daha büyük görünebilir.

Ayak Parmaklarınızı Kapatan Bir Ayakkabı Alın

Ayakları büyük olan kadınların, parmaklarını gizleyecek bir ayakkabı almaları gerekir. Bu tür ayakkabılar, ayakların daha nazik bir görüntü almasına neden olur. Parmaklarınızın kapanması, ayakkabınızın şıklığını da öne çıkaracaktır.

Büyük Ayaklı Kadınların Ayakkabı Seçerken Dikkat Etmesi Gerekenler

Büyük ayaklarınız varsa, ayakkabı seçiminde daha fazla dikkatli olmalısınız.

Büyük ayaklı kadınların ayakkabı seçerken şunlara dikkat etmeleri tavsiye edilir:

  • Sandalet aldığınızda askısı geniş olanları tercih edin.
  • Ayakkabının koyu renklerde olması gerekir.
  • Ayakkabıda aksesuar bulunmasına dikkat edin.

Bunların yanında ayağınızın rahat edeceği bir ayakkabı olması da gerekir. Sırf zarif görünmek için canınızı çok fazla yakan ayakkabıları giymeyin. Büyük ayaklarınız olsa da moralinizi bozmanıza gerek yok. Doğru tercihlerle büyük ayaklarınızı kolaylıkla gizleyebilirsiniz.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın