Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Ünlülerin Kadınlar Hakkındaki Sözleri

Ünlülerin Kadınlar Hakkındaki Sözleri

“ Kadınlar... Bazen tarihe bile yöne veren bazen sahne arkasında ama asıl sebep olan durumların başrol oyuncusu... Ünlülerin "kadın" için söylediği sözlere dikkat çekmek istiyoruz... ”

İnsanlık tarihi boyunca doğa ve yaşamda hemen her noktada bir gücü ve emeği olan kadınlar için ünlü isimler kendi bakış açılarından bazı değerlendirmelerde bulunmuşlardır. Hem kadınların toplumdaki yeri ve hem de onların yaşamda insanlığa sağladığı katkıları temel alacak şekilde birtakım sözlerin olduğunu görmek mümkündür.

Kadınlar ile İlgili Sözler Söyleyen Ünlüler

Çeşitli ünlü kişiler tarafından kadınlar için söylenen güzel sözlerin hiç şüphesiz ki kadınları ve yaşamı daha değerli hale getiren bir yönü vardır. Bu ünlü isimler arasında çeşitlilik her açıdan oldukça fazladır.

  • Atatürk,

  • Neşet Ertaş,

  • Halide Edip Adıvar,

  • Napolyon Bonapart,

  • Şems-i Tebrizi,

Kadınlar hakkında kişisel görüşleri çerçevesinde çeşitli türden sözlerle kendilerini ifade eden ünlü isimlerden bazıları bu kişilerdir.

Kadının Değerini Anlatan Sözler

  • Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk kadınlar için, ‘’yeryüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir’’ ifadesinde bulunmuştur.

  • Türk değerli halk ozanlarından biri olan Neşet Ertaş ise kadınlar ile ilgili sözlerini ‘’kadınlar insandır biz insanoğlu’’ şeklinde ifade etmiştir.

  • Türk yazar ve siyasetçilerden olan Halide Edip Adıvar, ‘’ her iyi kadın erkek için mukaddes bir kalkandır.’’ Sözünü söylemiştir.

  • Fransız bir asker ve politikacı olan Napolyon Bonapart, ‘’ güzel bir kadın göze, iyi bir kadın da kalbe hoş görünür, birincisi pırlanta ikincisi hazinedir.’’ İfadesini kullanmıştır.

  • İranlı bir mutasavvıf olan Şems-i Tebrîzî kadınlarla ilgili sözlerini ‘’kadın, bilmeyene nefs, bilene nefestir şeklinde ifade etmiştir.

Güçlü Kadın Sözleri

Kadınlar hakkında diğer ünlülerin de söyledikleri oldukça anlık sözler olduğunu görmek mümkündür.

-  Marilyn Monroe, ‘’ bir kadına eğer doğru ayakkabıları verirseniz dünyayı bile fethedebilir’’ sözünü kullanmıştır.

-  Fransız yazarlardan biri olan Balzac, ‘’ kadınlar bizi sevdikleri zaman, her suçumuzu bağışlarlar’’ ifadesinde bulunmuştur.

Başarılı Kadın Sözleri

Yaşamda birçok alanda başarıya ulaşmış kadınlar kendi tecrübeleri kapsamında oldukça güzel sözler söylemişlerdir.

-  Bir kimya şirketi olan Dupont eski CEO’su Ellen Kullman, ‘’çalışmak için ayrıca bir zamana ihtiyacınız yoktur, özel ve profesyonel yaşantınız 7/24 şekilde olmalıdır’’ demiştir.

-  Gıda şirketi Fields Bakeries CEO’su ve kurucusu Debbi Fields, ‘’ İnandığınız şeyi yapmanız için asla süper güçlere sahip olmanız gerekmiyor’’ sözünü söylemiştir.

Filozofların Kadına Bakışı

Tarih boyunca kadınlarla ilgili sözleri oldukça fazla olarak filozoflar söylemişlerdir. Genel olarak filozoflar hem sanat alanına hem de siyasi ve toplumsal bazı dinamikleri ele alarak farklı noktalardan görüşlerini ifade etmişlerdir. Her bir bakış açısının insanlığı geliştiren ve farklı fikirler üzerine düşünmeye sevk eden olumlu bir yapısının olduğu açık bir gerçektir.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın