Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Trençkot Nedir?

Trençkot Nedir?

“ İngiliz moda markasının icadı olan "trençkot" nasıl bir kıyafettir ve farklı trençkot modelleri... ”

Su geçirmez bir kumaştan yapılmış, içi astarlı pardösü, yağmurluk olarak bilinen ve genelde bahar mevsimlerinde giydiğimiz modellere "trençkot" diyoruz.

Trençkot denince akla ilk İngiliz moda markası Burberry gelir. Çünkü 1856 yılında Thomas Burberry tarafından kurulan marka trençkotuyla ünlenmiş ve geleneğini, marka kalitesini günümüze kadar taşıyabilmiş önemli bir markadır.

"Burberry trençkotu, yani trençkot ilk kez 1900'lerde Thomas Burberry tarafından İngiliz subaylar için yapılmış. Burberry, bu çok kullanışlı kıyafeti tasarlarken subayların bütün özel ihtiyaçlarını çok iyi gözden geçirmiş. Bunu yaparken askerleri İngiltere'nin yağmurundan koruyacak gabardini ve yine su geçirmeyen başka kumaşları da icat etmiş. Trençkotun üzerindeki her detayın bir amacı var. Rüzgâr geçirmeyen yakasından pusula ve el bombası takmak için yapılan tokalarına, apoletlerinden kemerine kadar her şeyin bir işlevi var. Bunlar Burberry'nin mirasının parçaları. Efsaneleşen, fonksiyonel ve yenilikçi tasarım unsurları. O yüzden de bunları yaptığım her şeyde yeniden yorumlamaya çalışıyorum. Trençkotun çantalarda detay, mağazada renk paletinin bir parçası veya web sitemizin teması olarak yeniden karşınıza çıkması çok doğal. " diyor bir röportajda markanın günümüzdeki tasarımcısı Christopher Bailey.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın