Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Trençkot Nasıl Giyilir?

Trençkot Nasıl Giyilir?

“ Modası hiç geçmeyen zamansız bir dış giyim ürünü olan trençkotu nasıl giyebiliriz, nasıl kombinleyebiliriz? ”

Trençkot, her dolapta bulunması gereken temel giyim ürünlerinden birisidir diyebiliriz. Ruh halinize veya stilinize göre farklı şekillerde ve tarzlarda giyebilirsiniz. Spor, klasik, rahat, salaş...vs

Klasik trençkotlar dar omuzlular için idealdir. Apoletler de vücut şeklini dengeler. 

Kollarınızı sıvayarak daha modern bir havaya bürünebilirsiniz. 

Klasik kesimi biraz sporlaştırmak için içine salaş parçalar giyebilirsiniz. Jean ile giymek oldukça popüler bir görünüm.

Kısa boylu veya hafif topluysanız, trençkotunuzu mutlaka kemerle kullanmanızı öneririz. Kemer, bel girintinizi belli ederek boyunuzu uzun gösterir. 

Trençkotunuzu iddialı aksesuarlar ve canlı renklerle hareket katabilir, modernize edebilirsiniz. Şallar, atkılar, kolyeler, şapkalar gibi.

Boyunuzu, yüksek topuklu ayakkabılar ve siyah çoraplarla da uzatabilir ve klasik bir görünüm oluşturabilirsiniz. Kalem etekle giyebilirsiniz.

Trençkot alırken gardırobunuzdaki renk uyumuna dikkat ederek, bütün parçalara uyabilecek bir renk almanızda fayda var. Siyah, bej, krem gibi.... 

Seçiminizi yaparken günlük kullanabileceğiniz ama aynı zamanda işe ve gerekirse gece de kullanabileceğiniz modellere yönelin.

Büyük göğüslüler göğüs hizasındaki cepli ve detaylı modellerden kaçınmalı.

Uzun trençkotlar, uzun boylular için daha uygundur. Kısa boyluların ise uzun modellerden uzak durmaları iyi olacaktır.

Trençkotları kısa elbiselerle de kombinleyebilirsiniz.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Trençkot Nedir?
Önceki Yazı

Trençkot Nedir?

1910'larda Moda
Sonraki Yazı

1910'larda Moda

Yorum Yazın