Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Sütyen, Büstiyer Sütyen, Bralet Sütyen, Büstiyer Arasındaki Farklar Nelerdir?

Sütyen, Büstiyer Sütyen, Bralet Sütyen, Büstiyer Arasındaki Farklar Nelerdir?

“ Hepsi birbirine benziyor ama aralarında bazen minik bazen de büyük farklar olabiliyor. İşte Sütyen, Bralet Sütyen, Bralet, Büstiyer farkı... ”

Açıklamayı yukarıdaki görsele göre sırayla yazacağım.

1- Sütyen bir iç giyim ürünüdür ve kıyafetlerin altında görünmesi istenmeyen bir parçadır. Sütyenler bir kalıba sahiptir, bedenleri vardır ve genellikle destekleyici sünger ve telle üretilirler.  Sütyenler birçok çeşide sahiptir (=>sütyen çeşitleri

sütyen modelleri, çeşitleri

2- Büstiyer Sütyen de sütyen gibi bir iç giyim ürünüdür. Göğüs altında geniş bir kısmı olmasıyla sütyenden ayrılır ve bir sütyen çeşididir aynı zamanda.

Büstiyer sütyen modelleri

3- Bralet genellikle giyim ürünü gibi tasarlanmış ve kıyafetlerle gizlenmeden kombinlenebilen bir giyim ürünüdür. Genellikle sütyene benzeyen ama daha rahat ve genelde sütyenlerde bulunan destekleyici teli olmayan bir şekle veya stile sahiptir. Son dönemlerde oldukça popüler olan braletleri genelde açık yakalı tişörtlerle, gömleklerle kombinleyebilirsiniz ve görünmesinin bir sakıncası olmaz. (Bu tarz bizim kültürümüz için çok desteklenmeyebilir ama dünyadaki giyim şekli bu şekilde).

Ayrıca braletleri de ikiye ayırmak mümkün.(Aslında bu ayrımı kullanım alanlarına göre ben kendim yapıyorum)

İç giyim ürünü olarak giyilen bralet sütyenler. Bu sütyenler telsiz ve üçgen bir şekle sahip sade modellerdir ve bir sütyen gibi giyilirler. Kıyafetlerden görünmemesine özen gösterdiğimiz ve Türk toplum yapısına daha uygun giyim şekline sahip olarak kullandığımız ürünler.

Braletler ve bralet sütyenler

İkincisi ise kadife, kot ya da daha kalın kumaşlardan üretilen braletler. Bu tarzı giyerken saklamaya ihtiyaç duymayabiliriz. Biraz büstiyer gibi giydiğimiz dış giyim ürünü gibi düşünebileceğimiz rahat ve spor ürünlerdir.

Spor bralet çeşitleri ve modelleri

 En Sevilen Bralet Renkleri

-Bordo Bralet

Siyah Dantelli Bralet

-Haki Bralet

-Kırmızı Bralet

4- Büstiyer bir giyim ürünüdür ve üzerine birşey giymeden de eteklerle ve diğer alt giyim ürünleriyle kombinlenebilir.

Evet... sütyen, büstiyer sütyen, bralet sütyen ve büstiyer arasındaki farklar bu şekilde... Tercih ise size kalmış..

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın