Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Şık Giyinmenin Püf Noktaları

Şık Giyinmenin Püf Noktaları

“ Bayanlara giyim önerileri, çalışan kadın nasıl giyinmeli, güzel giyinmenin sırları, işyerinde bayanlar nasıl giyinmeli, vücuda göre giyim tarzı ve ten rengine göre giyinme tarzı hakkında detaylı bilgiler... ”

Hiç kimse kusursuz değildir. Önemli olan kusuru bilmek ve güzel göstermektir. Peki, nelere dikkat edeceğiz giyinirken? İşe renklerden başlasak iyi ederiz.

Sarışın bayanların açık pembe tonları, açık maviler, mavimsi griler, lila, açık yeşil gibi renkleri kullanmaları
doğru olacaktır. Koyu kırmızı ve elektrik mavi – parlament mavisi- gibi renkler yüzünüzü sert gösterir.

Açık tenli ve kızıl bayanların yeşilin açık tonları, saman sarısı, kavuniçi, kayısı rengi gibi sıcacık renkleri tercih etmeleri uygun olacaktır. Hanımlar aman dikkat! Toprak sarısı, haki gibi renkler yüzünüzdeki ışığı kaybeder. Bu renkleri yüzünüze yakın kıllanmayın.

Açık tenli ve kahverengi saçlı bayanlar da kızıl saçlı hanımlarla aynı renkleri kullanabilir ve aynı renklerden kaçınmalıdır.

Açık tenli ve siyah saçlı bayanlar ise pembe ve mavinin tüm tonlarını kullanabildikleri gibi mor ve siyah renkleri de kullanabilirler. Sarının bütün tonlarından kaçınmaları gerekiyor.

Buğday tenli ve kahverengi saçlıysanız kırmızı ve yeşil tonları, kavuniçi, kiremit rengi, bej, toprak sarısı ve turkuaz renklerini kullanabilirsiniz. Elbette kaçınmanız gereken renkler de var: maviye çalan tonlar ve fuşya.

Gelelim iş yerinde ne gideceğimize…

İş yerine gidiyorsak erkeklerle aynı ortamlarda bol bol bulunacağız demektir. Bu durum bizi biraz sınırlasa da kadın olduğumuz gerçeğini unutmadan giyinebiliriz. Öncelikle hangi iş kolunda çalışıyorsak onun geleneklerinden uzaklaşmadan ve kendi tarzımızı yansıtarak giyinmeliyiz. İşimizi ne kadar ciddiye aldığımız kıyafetlerimizden belli olmalı. Bunun için temiz, uyumlu, iyi elden çıkmış kıyafetler giyinin. Takım elbiseler, etek veya pantolon üzerine kombinlenmiş gömlekler, düz kesim elbiseler harika sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Yalnız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Zor durumda kalmak istemiyorsanız, mini etekler, vücusunuzu sımsıkı saran kıyafetler ve derin dekolteleri kullanmayın.

Renk seçimi konusunda ise işe gidiyorum diye kendinizi gri tonlarına hapsetmeyin. Tabi ki grinin iş hayatındaki ağırlığını yabana atamayız ama iş hayatında iyi giden başka renkler de var: siyah, lacivert,kahverengi, lal…

Aksesuarlar ise gerçekten her detayı düşünmek gerekiyor. Ayakkabınız hangi tür olursa olsun tertemiz olmalı. Çantanızı hem kıyafetinize hem de gideceğiniz yere uygun olarak seçin. Abartıdan uzak zarif takılar seçin. Her yerinizi takı ile doldurmayın. Lütfen zarif olacağım diye de her şeyin üzerinde inci kolye kullanmayın. Çok gençseniz sizi oldukça yaşlı gösterecektir.

Kadınların olmazsa olmazı ama yanlış uygulandığında komik denebilecek sonuçları olan makyajdan bahsedelim biraz da. Artık yoğun ve koyu renk makyajların modası geçti. Millet doğallıktan yana. O halde biz de modaya uyup hafif makyajlar yapalım. Göze hafif gölgeler, iki kat rimel, biraz allık ve hafif bir rujla makyajınız tamam.

Saçlarınızı her zaman derli toplu ve taranmış olarak yapın. Dağınık, boyası gelmiş, yağlı saçlarla sakın iş yerinize gitmeyin. Rahat bir gün için saçlarınızı toplayabilirsiniz. Böylece aman kalkıp saçıma bakayım, şurası yamulmuş mu telaşına da girmezsiniz. Toka tercihinizi kibar ve zarif olanlardan yana kullananın. İri, ışıl ışıl, kelebekli tokalarınız bırakın günlük hayatınızda kalsın.

Parfüm konusunda ise lütfen hafif kokular seçin. Siz geçtikten dakikalar sonra bile orada olduğunuz anlaşılmasın. Parfümle banyo yapmanıza da gerek yok. Havaya fıslayın ve altından geçin. Bu işlemi iki defa tekrarlasanız yeter. Çantanıza da alırsanız gün içinde lazım olursa tekrar kullanırsınız. Gerçekten parfümünüz iş yerinde arkanızdan bolca konuşulmasına neden olabilir.

Çantanızda mutlaka yedek çorap ve çamaşırınız, ayakkabı süngeri, iğne ve iplik(bazen hayat kurtarabiliyor), diş fırçası ve macunu, törpü, ıslak veya kağıt mendiller, allık pudra artık ne varsa, rujunuz ve parfümünüz olmalıdır. Bende hepsinden minik boyutlarda var. Hem çantamda fazla yer tutmuyor hem de lazım olunca hemen elimin altında oluyor. Ayrıca iş yerindeki dolabımda el kremi, saç fırçası ve bir çift ayakkabı da beni hazır bekler. Ne zaman ne olacağı belli olmaz.


   

 

         •  

         Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

         Paylaş

         Yorum Yazın