Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Şifon Kumaş Nedir, Hangi Kıyafetlerde Tercih Edilir?

Şifon Kumaş Nedir, Hangi Kıyafetlerde Tercih Edilir?

“ Kumaş türlerinden şifonları yakın incelemeye aldık ve bu kumaşın özeliklerinden bu kumaşla neler dikilebileceğine kadar birçok detaya yer verdik... ”

Şifon kumaşlar, tekstil sektöründe en çok tercih edilen kumaş cinsi olarak öne çıkıyor. Bu kumaşın en önemli özelliği, şeffaf bir yapıya sahip olmasıdır. Rayon ya da ipek iplikten dokunarak elde edilen kaliteli bir kumaş türüdür. Şeffaf özelliğinden dolayı birçok giyim modellerinde tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle şifon kumaşların yaygın kullanıldığı giyim seçeneklerinden biri elbise oluyor.

Şifon Kumaşlar Hangi Kıyafetlerde Tercih Edilir?

Işığı geçiren özelliğe sahip olmasıyla bilinen şifon kumaş, daha çok yaz kıyafetlerinde kullanılır. Özel davetlerde giyilecek abiye modellerinde, şifon kumaşlara çok sık rastlamak mümkün. Abiye kıyafetlerinde şifon kumaşın kullanılmasının amacı, elbisenin değerinin kat ve kat daha fazla arttırılmasını sağlamaktır.

Şifonların yapısı oldukça yumuşak olması, kullanıcılarında severek kullanmasına yol açıyor. Aynı zamanda yaz döneminde kumaş türü daha çok kullanılarak, terletme problemlerini ortadan kaldırmış oluyor. Son zamanda abiye elbiselerin olmazsa olmazlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Abiye kıyafetlerin oldukça iddialı bir görünüm kazandırılmasını sağlıyor.

Şifon Kumaşların Özellikleri Nelerdir?

Şifon kumaşın, Tekstil dünyasında bu denli fazla kullanılması özelliklerinin nasıl olduğu konusunda meraka yol açmıştır. Kıyafet imalinde ağırlıklı kullanılan kumaş cinsinden olan şifonun özellikleri nelerdir sıralayabiliriz;

-Yumuşak bir yapıya sahip

-İnce yapıdadır

-Uçuş özelliğine sahiptir

-Zarif kumaş cinsine sahip olmasından dolayı etek ve abiye elbiselerde tercih edilir.

Şifon Kumaşlar İle Üretilen Giyim Modelleri

Şifon kumaşlar ile ortaya oldukça güzel giyimler çıkıyor. Kadınların gardolabında mutlaka yer alan şifon kumaşlarla üretimi yapılmış olan kıyafetler yer alıyor. Şifon kumaş nerelerde kullanılır, hangi giyim parçalarında daha sık şekilde tercih edilir sıralama yaparsak;

-Fular

-Abiye kıyafetler

-Elbise

-Etek

-Gömlek

-Bluz

-Şal

Hazır giyim sektöründe sıklıkla kullanılan şifon kumaşlar, hafif özelliğe sahiptir. Kıyafetlerde bir ağırlık yapmaz ve sorunsuz bir kullanım sağlar. Kullanacak olan kişiyi yapısı itibariyle rahatsız etmeyecektir. Böylelikle isteyenler de kumaş türü olarak şifon seçilen kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle gündelik hayatınızı daha rahat şekilde geçmeye başlamış olursunuz. Zarif ve aynı zamanda şık bir görünüme sahip olmanızda şifon kumaşların etkisi olacaktır. Zarif görünmeyi isteyenler, şifon kumaşlarla hazırlanmış olan hazır giyimleri tercih ediyor.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın