Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Düşük Bütçe İle Şık Kombin Nasıl Yapılır?

Düşük Bütçe İle Şık Kombin Nasıl Yapılır?

“ Maddi gücünüz az ya da çok olsun hiç fark etmez. Her bütçeyle harika kombinler yaratmak mümkün... ”

Günümüzde kadınlar için şık ve zarif görünmek çok önemlidir. O nedenle kadınlar kendilerine en yakışan kıyafetleri seçerek doğru kombinler yapmak isterler. Modayı takip etmek için pahalı kıyafetleri almaya gerek yok. Düşük maliyetler ile şık olunabilir. Önemli olan doğru kıyafet tercihlerini yapmaktır. Bütçeyi sarsmadan doğru parçalar alınarak şık kombinler yapılabilir.

Bütçeyi Zorlamayan Stil Önerileri

Moda olan ve her sene trend kıyafetlerden yani zamansız moda diyebileceğimiz kıyafetlerden bir tane mutlaka gardıropta olmalıdır. Öncelikle gardıropta yer alan eski kıyafetlere bakılmalıdır. Kombin yapmak için hemen alışverişe çıkılmamalı. Öncelikle eski kıyafetler arasından bir eleme yapılır. Böylece eski kıyafetler ile yeni bir stil oluşturulabilir. Ayrıca ucuz olduğu için her aksesuarlar alınmamalıdır. Çünkü bu durumda maddi sıkıntı da oluşacaktır. Eski takılar mutlaka kontrol edilmelidir. Uygun kombinler ile takılar kullanılabilir. Ayrıca yeni aksesuarlar alınması yerine eski aksesuarlar değerlendirilmelidir.

Doğru Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

En uygun fiyatlarla doğru kombin yapmak çok önemlidir. Kıyafetler arasında bir kaç tane önemli parça gerekir. Özellikle kot pantolon, beyaz gömlek ve siyah düz elbise her zaman kurtarıcı olarak ön plana çıkar. Her kadının gardırobunda bu kıyafetlerden bir tane bulunması yeterli olacaktır. Ayrıca ucuz fiyatlı kombinler yapabilmek için internet üzerinden ikinci el ürünlerin satışının yapıldığı yerlerden alışveriş yapılabilir. Kullanılmayan kıyafetler de ikinci el satış sitelerinden satılabilir. BU şekilde tasarruflu bir kıyafet alışverişi yapılabilir.

Etkili Kıyafet Eleme Yöntemi

Gardıropta kullanışlı kombinlere yer açmak için bazı yöntemler kullanılabilir. Özellikle bir hafta boyunca tüm kıyafetler asılmalıdır. Kullanılan kıyafetler bir tarafa ayrılırken kullanılmayanlar ise olduğu yerde durur. Hafta sonu kullanılmayan kıyafetler kaldırılmalıdır. Böylece dolapta da yer açılır. Ayrıca 10 parça kıyafet ile 10 günlük ayrı kombin oluşturabilir. Daha sonra ise bu kıyafetler diğer on gün boyunca değiştirilerek kombin yapılabilir. Aksesuarlarda da kullanılmayan takılar ve fularların seçilerek ayrılması gerekmektedir. Kullanılmayanlar da ikinci el sitesinde satılabilir.

Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok detay vardır. Özellikle her ay 50 liralık bir bütçe ayrılmalıdır. Bu bütçeye göre alışveriş yapılarak eksikler giderilmelidir. Bu alışkanlık haline gediğinde zamanla diğer kıyafetlere de daha az para harcanacaktır. Bunun yanı sıra alışveriş yaparken öncelik sırasına göre ürün alınmalıdır. Kişisel istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda alışveriş yapılması önerilmektedir. İhtiyaç duyulan giysiler farklı mağazalardan araştırılmalıdır. Fiyat karşılaşması yapıldıktan sonra en uygun fiyatlı ve kaliteli kıyafetler alınmalıdır.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın