Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Sarı Saçlı Bayanlara Makyaj Önerileri

Sarı Saçlı Bayanlara Makyaj Önerileri

“ Doğal sarışın ya da sarıya boyanmış saçlara sahip kişilere makyaj tüyoları... ”

Saç rengi veya teninizin doğal hali nasıl makyaj yapacağınızı belirlerken önemli ipuçları olabilir. Her tene veya saça yakışan bazı değişmez gerçekler olmasına karşılık özel zamanlarda yapacağınız makyaj sarı saçlı veya koyu tonlarda olmanıza göre değişkenlik gösterebilir. Sarı tonlarda saçı olan birinin çok açık tonlarda fondöten kullanması yüzünün bakımlı, makyajlı görünmesinden daha çok hasta gibi görünmesine neden olabilir. Buna benzeyen detaylar farklı yorumlara neden olabileceğinden dikkatli makyaj yapmak en doğrusudur.

Sarı Saçlı Bayanların Makyaj Tercihleri

Sarı saç dikkat çeken yapısından dolayı daha doğal makyajların yapılmasını sağlar. Doğal ve cildinizi olduğundan daha açık göstermeyecek makyajlar seçmek önemlidir. Bunun için:

  • Seçtiğiniz kapatıcı tonlarının cildinizle tam uyumlu olmalıdır,
  • Allık seçimlerinde doğal ve açık pembe tonları kullanmanız önerilir,
  • Çil veya buna benzer bir durum varsa kapatıcınızın daha güçlü olması gerekebilir,
  • Göz altlarınıza aydınlatıcı sürerken abartıdan kaçınmalısınız,
  • Kirpikleriniz için farklı renklerde rimel kullanabilirsiniz,
  • Parlaklık veren ürünlerin kullanımı sarı saçtan dolayı kısıtlı olmalıdır.

Bu tarz temel öneriler büyük oranda doğru ve güzel bir tercih yapmanız için yeterli olacaktır. Bu yolları izlediğinizde sarı saçlarınızın güzelliği de ön plana çıkmış olur.

Sarı Saçlı Bayanların Makyaj Hataları

Makyajınızı yaparken sarı saçlı olmanız durumunda koyu renklerle de önemli farklılıklar oluşturabileceğinizi bilmelisiniz. Ama yoğun ve koyu kahve tonlarında allıklar kullanmak, göz üstünüze siyah tonlarda renkler seçmek cildinizi farklı ve yanlış gösterebilir. Daha doğal ve doğadan alınan renkler iyi sonuç verecektir. Bunun için mutlaka ton seçimlerinde doğru olanları tercih etmeye dikkat edilmelidir. Saçlarınızın hangi tonda sarı olduğuna göre de değişen ayarlamalar yapılarak doğru makyajlar elde edilmesi mümkün olur.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın