Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Geniş Basenler Kaderiniz Değil!

Geniş Basenler Kaderiniz Değil!

“ Birçok insan vücut yapısının genetik ve asla değişmeyecek bir durum olduğunu düşünse de bu algı oldukça yanlıştır. ”

Kişinin beslenme düzeni, gün içerisindeki fiziksel aktivite sıklığı vücut tipini etkilemektedir. Zayıflamak ya da bölgesel incelmek birçok faktörün bir araya gelmesiyle mümkündür.

Beslenme ve Su Tüketimi

Bölgesel kilo alımlarında en önemli kısımlardan biri beslenme düzenidir. Özellikle şekerli ve paketli gıdalar basen bölgesinde yağ olarak depolanmaktadır. Et/ tavuk ürünleri tüketmek, lifli gıdalarla beslenmek son derece önemlidir. Basen bölgesinden şikayetçi olan insanlar öncelikle şekerli gıdalar tüketmeyi bırakmalıdır. Bununla birlikte hamur işleri de basen bölgesinde kilo olarak depolanabilmektedir. Ayrıca zayıflama sürecinde su tüketimi şarttır. Sağlıklı bir birey, günde en az 2,5-3 litre su tüketmelidir. Su tüketimi, kilo vermeye yardımcı olur ve cilt sağlığı için de oldukça faydalıdır.

Spor İle Yağ Yakımı

Bölgesel zayıflama için öncelikle vücudun nabzını artırmak gerekmektedir. Bunun için bölgesel egzersizlerden önce mutlaka kardiyo yapılmalıdır. Özellikle basen ve bacak bölgesi için en etkili spor yürüyüştür. Burada önemli olan koşmak değil, hızlı adımlarla yürümektir. Ayrıca yüzme, dans etme, bisiklet/ eliptik kullanma da etkili kardiyo yöntemlerindendir. Vücut zayıflama için önce yağ yakımını başlatmalıdır. Yaklaşık 40-45 dakika spor yapıldıktan sonra bölgesel egzersizlere geçilmelidir.

Etkili Bölgesel Egzersizler

Basen ve bacak bölgesinde biriken yağların yakımı için etkili egzersizler bulunmaktadır. Özellikle squat , baseni sıkılaştırırken kalçayı da dikleştirmektedir. Bunun yanı sıra pilates çemberi ve pilates topu ile yapılacak çeşitli egzersizler bulunmaktadır. Burada amaç, kasları çalıştırmak ve bedeni sıkılaştırmaktır. Bu sayede kardiyo ile depolanan yağlar parçalanırken bölgesel egzersizler ile de sıkılaşma sağlanmaktadır. Günde 1 saat spor yaparak kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde istenilen beden ölçülerine ulaşmak mümkündür.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın