Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Neden İkinci El Kıyafet Giymeliyiz?

Neden İkinci El Kıyafet Giymeliyiz?

“ İkinci el kıyafetler konusunda avantajları bilmek ister misiniz? İkinci el giymenin bize katkıları.... ”

Bazı insanlar, başkalarının elbiselerini giymekten hoşlanmaz ama aslında ikinci el kıyafet giymeniz için pek çok neden var:

==> İkinci el kıyafet ile kesinlikle sıra dışı ve özgün bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ayrıca pişti olmazsınız. İkinci el kıyafetler alarak bu riski en aza indirirsiniz.

==> Farklı dönem kıyafetlerini bir araya getirerek harika kombinler ve stil yaratabilirsiniz. Bu iş sadece sizin hayal gücünüze bağlı.

==> Genellikle ikinci el satılan vintagekıyafetler, modern tekstilden çok daha kalitelidir. Kaliteli kıyafet tercih ediyorsanız, vintage mağazalarına mutlaka uğramalısınız.

==> Bitpazarları ve kıyafet takası yapılan yerlerde ya da ikinci el mağazalarda çok güzel pazarlık yaparak bütçenizi koruyabilirsiniz. Ayrıca internette bulunan sitelerden de takas yöntemiyle harika parçalar alabilirsiniz.

==> İkinci el mağazaları dolaşmak çok eğlencelidir. Her şey tek ve benzeri yok. Ne bulacağınızı tahmin edememeniz de işin güzel yanı.

==> Tasarımcı kıyafetlerini seviyor ancak bütçeniz satın almaya yetmiyorsa ya da o kadar çok para vermeyi gereksiz buluyorsanız  ikinci el mağazada ya da internette kaliteli ve markalı ürünleri çok daha ucuza satın alma imkanına kavuşursunuz.

==> Ayrıca çok az giydiğiniz ve alıp hiç giymediğiniz kıyafetler birileri için değerli olabilirken sizde hiç giyilmemiş ürünlere denk gelebilirsiniz. Bazen neyi neden aldığımızı bilmeden sadece alırız ve aslında hata yaptığımızı geç fark ederiz. İkinci el kıyafet alıp-vermek tam da bu noktada çok fonksiyoneldir.

==> Sosyal sorumluluk anlamında da ikinci el kıyafet satın almak çok mantıklı. Pek çok yardım kuruluşu, kaynak elde etmek için ikinci el kıyafet satar. Böyle organizasyonlar sayesinde hem istemediğiniz kıyafetleri bağışlar hem de eksiklerinizi giderebilirsiniz. Hem de yardım kuruluşlarına destek olursunuz.

==> Kıyafet endüstrisi çok müsrif, sürekli ve hızlı değişen bir endüstridir. Üretim süreci düşünüldüğünde maliyeti de çok fazladır. İkinci el kıyafet aldığınızda hem elbiselerin çöpe gitmesini önlersiniz hem de ekonomik olarak daha rahat olursunuz yatar.

işte bütün bu sebeplerden dolayı modaya ayak uydurmak yerine bilinçli bir kullanıcı olup 2. el ürün alabilirsiniz de satabilirsiniz de. Temizlik kısmına gelince de... Kıyafeti alıp, yıkayıp ütülemeniz bütün hijyen sorularınızı aklınızdan silecek kadar basit bir işlem... Gerisi ise sadece sizin tercihiniz ve bakış açınızdan ibaret... ;) 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın