Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Büyük Beden Giyen Bayanlar İçin Giyim Önerileri

Büyük Beden Giyen Bayanlar İçin Giyim Önerileri

“ Büyük beden giyen bayanlar için de şık olma şansı var. Öncelikle bedeninizi tanıyıp kendinizi sevin, sonrası sadece detay... ”

Vücut tipinizi tanırsanız ( vücut tipleri ve özellikleri) daha uygun giyinerek daha stil sahibi görünebilirsiniz. Tek tip elbiseleri giymekten sıkıldıysanız,  stil tavsiyelerimizi dikkate almalısınız ;) 

Vücudunuza göre seçim yapın!

Kalçanız genişse, balıkçı yaka, fırfırlı ve köşeli üstler sizin için harika alternatiftir. Bu üstleri geniş paçalı pantolon ve kloş etek ile kombinleyebilirsiniz. Eğer üst tarafınız genişse, yine bol kesim etekler dengeyi korumanızı sağlayacaktır. Geniş paçalı pantolon ve açık yakalar ise gövdeyi uzatır. Eğer düz bir yapınız varsa ama göbekli iseniz, göğüs altından kesik elbiseler ya da kemerli elbise ve üstler belinizi vurgulamaya yardım eder. Envelop elbiseler de genellikle esnek ve kusurları örten cinstedir.

Doğru sütyeni seçmek!

Giysilerin bedeninize daha rahat uyum sağlaması için en önemli adım iyi bir sütyen giymektir. Beden ölçünüzüe uygun bir sütyen vücudunuzun üst kısmını yukarı kaldırmaya yardımcı olurken, belinizi daha ince gösterecek ve kum saati görünümü yaratacaktır.

Kimse kusursuz değil! 

Vücudunuzda problemli olduğunu düşündüğünüz ya da sevmediğiniz bölgeler varsa onlara takılmayın, güzel bulduğunuz bölgeleri ön plana çıkarın ve kendinize güvenin.

Doğru desenleri/baskıları doğru bölgede kullanın!

Yatay çizgiler veya büyük desenlerden çekinmek yerine, bu baskıları doğru bölgede kullanmalısınız. Örneği eğer üst tarafınız genişse, baskılı kumaşları vücudunuzun alt bölgenizde kullanabilirsiniz.

Amaç dengeli bir görüntü oluşturmak!

Vücut tipiniz ne olursa olsun hedefiniz bir kum saati şekli oluşturarak dengeli bir görünüm yaratmak. Yukarı genişse aşağıyı geiş parçalarla dengelemelisiniz. Aşağısı genişse  yukarı kısmı hareketlendirmelisiniz. Kural çok basit aslında. Sadece aşağısı ve yukarısını dengelemek!

Kumaş kalitesi ve dikiş kalitesi önemli!

Kıyafetlerinizi alırken kumaş kalitesi ve dikişe dikkat edin. İyi dikimli giysiler diğerlerine göre daha pahalı olsalar da genellikle bu farkı hak ederler. Özensiz bir kalıp ve dikim sizi olmanız gereken görünüme kavuşturamaz.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın