Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Modası Geçmeyen “Kırmızı” Rujlar

Modası Geçmeyen “Kırmızı” Rujlar

“ Zamansız bir moda olan "kırmızı ruj" her döneme hitap eden ender makyaj trendlerinden birisidir. Dönemden döneme kırmızı ruj modası ve kırmızı ruj tonları hakkında bilmek istedikleriniz... ”

Her dönemde var olmayı başarabilen ruj rengidir kırmızı. Bazen canlı tonları, bazen daha mat tonları… Ama her dönemde mutlaka vardır “kırmızı rujlar” Hatta tarihe baktığınızda Kleopatra'ya kadar uzanır kırmızı rujun hikayesi. Tabi o dönemlerdeki yapımı biraz farklı olup ölümlere neden olduğunu da bilinmekte.

Tarihte birçok farklı dönemde rastladığımız kırmızı ruj bazı dönemler yasaklanmış bazı dönemler sadece burjuvalar tarafından bazen de sadece fahişeler tarafından kullanılmış olup normal kullanımına ulaşması çok uzun seneler almıştır  ve altın çağını 1950lerde Hollywood yıldızları ile yaşamıştır. Sonrasında yavaş yavaş günlük hayata ve halka ulaşmayı başarmıştır. 

Kırmızı ruj ile kombin yaparken

Abartıdan kaçının ve münkün olduğunca düz, desensiz parçaları kullanın. Ki ruj öne çıkabilsin.

Düz, modern bir elbiseyi şık ve abartısız bir blazer ceketle kombinleyin. Renk karmaşası yaratmayın.

Ayakkabı ve çanta konusunda da stiletto ve portföy çanta yerine daha günlük ve tarz sahibi modelleri tercih edin. Sadelik her daim iyidir. Ki kırmızı ruj yeterince iddialı bir parça!

Makyajınızda da kıyafet ve saçınızda olduğu gibi mümkün olduğunca doğal tonları kullanın ve bu doğal makyajı kırmızı rujunuzla hareketlendirin.

Peki kırmızı ruj kullanırken nelere dikkat etmeliyiz ve makyajımızı nasıl tamamlamalıyız?

Öncelikle kırmızı ruju sürmeden önce dişlerinizi parlatıcı diş macunu ile fırçalamalısınız.

Dudaklarınızın pürüzsüz olmasına dikkat edin. 

Kırmızı ruju sürmeden önce dudaklarınızın üstündeki kabuklardan ve ölü deri parçalarından kurtulmalısınız. 

Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız dudak kalemi kullanın. 

Ruju dudaklarınızın ortasından başlayarak sürmeye başlayın. Kenarlara yavaşça uygulayın, taşan kısımları ise peçete ya da pamuklu çubuk ile temizleyin.

Ruju dikey bir şekilde tutup, hafifçe dokundurarak sürdüğünüzde, dudaklarınız sade ve etkileyici bir görünüm kazanmış olur. İsterseniz üzerine şeffaf, parlatıcı rujlardan da sürebilirsiniz.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın