Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Moda İkonu: Brigitte Bardot

Moda İkonu: Brigitte Bardot

“ 60'lara ve 70'lere damga vurmuş olan Fransız aktris Brigitte Bardot hakkında bilmek istedikleriniz ve Brigitte Bardot'un zarif stili hakkında detaylar... ”

Brigitte Bardot Kimdir?

Gerçek adı Brigitte Anne-Marie Bardot olan Fransız aktris  28 Eylül 1934 yılında Paris şehrinde, Fransa da zengin bir sanayicinin kızı olarak doğmuştur. Babası Louis ‘Pilou’ Bardot bir mühendis, annesi Anne-Marie ‘Toty’ Mucel ise bir ev hanımıydı. Marie-Jeanne adında bir kız kardeşi var. 1947 yılında Paris Konservatuarı’nda bale eğitimini 3 yıl aldı.

1956 yılında kocasının (Roger Vadim) yönettiği “Ve Tanrı Kadını Yarattı” adlı filmde oynadı. Bu film Bardot’yu uluslararası bir üne kavuşturdu.

1956 yılında kocasının (Roger Vadim) yönettiği “Ve Tanrı Kadını Yarattı” adlı filmde oynadı.

BAFTA ödülüne aday gösterilmiş olan Bardott Fransız sinema oyuncusu, manken, şarkıcı ve hayvan hakları aktivistidir. En çok 1950, 1960'ların ve 70lerin kadın figürü olarak bilinir. 50 sinema filmde oynadı, birçok müzik albümü kayıt etti. Sinemayı bıraktığında 40 yaşında olan Bardot, hayatını paparazzilerden kaçarak ve hayvan hakları savunuculuğu yaparak geçirmeye başlamıştır.

Brigitte Bardott Fransız sinema oyuncusu, manken, şarkıcı ve hayvan hakları aktivistidir.

Evlilikleri 
- Yönetmen Roger Vadim ile 21 Aralık 1952 tarihinde evlendi, 1957 yılında boşandı.

Yönetmen Roger Vadim ile 21 Aralık 1952 tarihinde evlendi, 1957 yılında boşandı.
- Jacques Charrier ile 18 Haziran 1959 tarihinde evlendi, 1962 yılında boşandı. Nicholas-Jacques Charrier (d. 1960), adında bir oğlu var.

Jacques Charrier ile 18 Haziran 1959 tarihinde evlendi

Nicholas-Jacques Charrier (d. 1960), adında bir oğlu var.

- Alman milyoner playboyGunter Sachs ile 14 Temmuz 1966 tarihinde evlendi. 1 Ekim 1969 tarihinde boşandı.

 Alman milyoner playboy Gunter Sachs ile 14 Temmuz 1966 tarihinde evlendi.
- Bernard d’Ormale ile 16 Ağustos 1992 tarihinde evlendi, halen evliliğini sürdürüyor.

Bernard d’Ormale ile 16 Ağustos 1992 tarihinde evlendi, halen evliliğini sürdürüyor.

---

Brigitte Bardot Stili

Öncelikle Bardot'un doğal olarakta çok güzel olduğğunu kabul edelim. Ancak stilinin en vurgulayıcı noktaları ve onu asıl üne kavuşturan dolgun saçları ve buğulu göz makyajı. Sonrasında ise vücut hatlarını vurgulayan sade ama cesur kıyafetleri tercih etmesi.

Brigitte Bardot giyim stili

Brigitte Bardot'yu hiçbir zaman özensiz göremezsiniz. Rahat olmanın yanı sıra şık olmayı da başarmış isimlerden.

Şapka, şal, fular, saç bandı Bardot'u en iyi tanımlayan parçalardan demek çok doğru olacaktır, ki birçok önemli fotografında saç bandı kullanmıştır.

Brigitte Bardot saç stili

Bardot  vücut hatlarını belirgenleştiren silüetlere sahip elbiseleri tercih etmiş ve gece kıyafetlerinde şehveti de öne çıkarmıştır.

Brigitte Bardot zamansız stiliyle senelerce moda ikonlarının ön sıralarında yer almayı başarmıştır. Hata çok kabul edilen ve beğenilen zarif bir tarza sahip.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın