Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Minyon ve Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Minyon ve Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

“ Kısa boylu veya minyon biri olarak her gün stil zorlukları yaşarsınız. Bu yüzden, sizin için bazı güzellik ipuçlarını derledik... ”

Kısa boylu olmak kadınlar için bir dezavantaj sayılabilir. Ancak doğru giyim taktikleriyle bu dezavantaj avantaja bile çevrilebilir. Kısa boylu kadınlar için daha uzun ve zarif görünmeleri için bazı giyim tüyoları ile boyu uzun gösterecek illüzyonlar oluşturulması mümkündür.

Aşağıda bu konuda yardımcı olabilecek bazı fikirlere yer verilmiştir.

Tek renk giyinmek faydalıdır

Kısa boyun göze batmaması için alt ve üst bedende aynı renklerin kullanılması doğru olacaktır. Birden fazla renk kullanılması halinde vücut birkaç parçaya bölünmüş gibi görünecek ve bu da boyu olduğundan da kısa gösterecektir.

Yüksek bel tercih edilmelidir

Yüksek belli pantolon, şort ve etekler bacakların uzun olduğu yönünde bir algı oluşturur. Bu da aynı zamanda boyu uzun gösterir. Günümüzde yüksek bel pantolonların yeniden moda olması bir fırsat olarak değerlendirilip bu modeller sıklıkla kullanılabilir.

Dikey çizgileri seçin
Dikey şeritlerin modası asla geçmez, böylece onları tüm yıl boyunca giyebilirsin. Hem daha uzun gösterir hem de her zaman giyilebilecek parçalardır.

Kalın kemerlerden kaçının
Kıyafetinizi tamamlamak için bir kemer takmayı planlıyorsanız, dar olduğundan emin olun. Tıpkı yüksek belli altlar gibi, ince kemerler de doğal belinizi tanımlar, bu nedenle vücut hatlarınızı uzatır. Sizi daha kısa göstermeye meyilli oldukları için kalın kemerlerden kaçınmalısınız.

Doğru ayakkabı seçimi

Boyu uzun göstermek için elbette topuklu ayakkabılar doğru seçeneklerdir. Bulunulan ortama göre stilettolar, dolgu topuklu sandaletler ve benzeri ürünler kullanılabilir. Asla kullanılmaması gereken modeller ise bilekten kayışlı veya bağcıklı modellerdir. Aksi halde bölümler bacak boyunu kesecek ve boyu olduğundan da kısa gösterecektir.

Dar pantolonlar doğru parçalardır

Kısa boylu kadınların bol kesimli ya da kargo cepli pantolon giymesi tavsiye edilmez. Bunlar vücudu hacimli göstereceği için boyu da kısaltacaktır. Ayrıca kısa paçalı pantolonlardan da kaçınmak gerekir. Bilekte biten boru paçalı ya da dar paçalı pantolonlar idealdir.

Özgüven önemlidir!

Kısa boylu olmak gayet doğal bir durumdur. Nihayetinde herkesin kendine göre fiziksel özellikleri vardır. Dolayısıyla insanın şahsına özel özelliklerini bilip artısı ve eksisiyle kendini olduğu gibi kabul etmesi en doğrusudur. Kişinin kendiyle barışık olması ile çevreye pozitif bir enerji yansıyacaktır. Özgüven en ideal kıyafetten bile daha etkilidir.

Uzun kollu manşet
Uzun kollular minyon kızlar için en gurur verici parça değildir. Sizi kumaşta boğuluyormuş gibi gösterebilirler ve sonunda daha da küçük görünürsünüz. Ancak endişelenmeyin, bu sorunun basit çözümü kolları manşet edip içeri sokmaktır. Bu, boyunuz yerine şeklinizi vurgularken biraz derinizi ortaya çıkaracaktır.

V yaka giyin
Dalgalı “V” yakalı üstler, her minyon kızın gardırobunda önemli olan başka bir temel parçadır. Bunun nedeni, bir "V-yaka"nın göğsü açması ve boynu uzatmasıdır, bu nedenle daha uzun bir gövde yanılsaması verir.

Tamamen siyahla daima daha uzun görünürsünüz
Şimdi, daha uzun görünmek için tek renkli bir görünümden korkuyorsanız, işte nihai numara: Tamamen siyah giyin.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın