Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Hangi Kıyafetler Zayıf Gösterir?

Hangi Kıyafetler Zayıf Gösterir?

“ Kilo probleminiz olsa da moda sektöründeki seçenekler ve doğru tercihlerle daha zayıf görünebilmeniz mümkün... ”

Özellikle kilo problemi olan kişiler sürekli nasıl daha zayıf görünebilecekleri sorusuna cevap ararlar. Aslında insanların bazı giyim hileleri ile olduğundan zayıf görünmesi mümkündür. Ancak bu konuda kalıplaşmış bilgilerle hareket etmeden önce kişinin kendi vücut yapısın iyi tanıması gerekir. Çünkü zayıf gösterdiği kabul edilen bazı uygulamalar farklı vücut tiplerinde beklenenin aksine tesir edebilir.

Koyu Renkler Tercih Edilmelidir

Kilolu insanların belirli renkleri kullanmaya mahkum edilmesi pek adaletli durmasa da siyahın ve diğer koyu renklerin zayıf gösterdiği bir gerçektir. Vücuttaki kusurları örten bu renkler rahatlıkla kullanılabilir.

Büyük Desenli Kıyafetler Kullanılmamalı

Büyük desenli kıyafetler taşıyan kişiyi de olduğundan büyük gösterecektir. bu nedenle mümkün olduğunca küçük desenli kumaşlardan hazırlanmış ürünler kullanılmamalıdır.

Çizgili desenlerde de kalın çizgiler yerine ince çizgiler seçilmelidir. Ayrıca enine çizgiler de kişiyi olduğundan daha kilolu gösterir. İnce ve dikine çizgiler en ideal seçeneklerdir.

Topuklu Ayakkabılar Kullanılabilir

Uzun boyluların olduğundan daha zayıf göründüğü bir gerçektir. Bu nedenle topuklu ayakkabılar kullanılarak boyun uzun, kilonun da olduğundan az görünmesi için illüzyon yaratılabilir.

Vücudun İnce Olan Bölgeleri Öne Çıkarılmalı

Her vücut tipinde farklı bir bölge ince olabilir. Mesela kum saati tipindeki vücutlarda bel incedir. Renkli bir kemerle belini öne çıkaran bu tipteki kadınlar olduğundan ince görünecektir. Ya da ayak bilekleri ince olan elma tipindeki bir kadın kaprilerle ya da bilek üstü paçalı pantolonlarla istediği görümümü sağlayacaktır.

Yüksek Bel Pantolonlar Tercih Edilebilir

Özellikle bel ve karın bölgesinde fazlalık olanlar yüksek belli pantolon ve etekleri tercih edebilir. Böylece kıyafetler bir korse gibi bu bölgeleri saracak ve olduğundan daha ince görünmesini sağlayacaktır.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın