Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

İlk Buluşmada Ne Giyilir?

İlk Buluşmada Ne Giyilir?

“ İlk izlenimin olumlu olması için birçok detaya hakim olmak ve en başta giyilecek kıyafetler olmak üzere dikkatli seçimler yapmak gerekir. ”

Heyecanlı olduğu kadar hazırlanmanın da keyif verdiği ilk buluşmalar birçok insan için oldukça önemlidir. Çünkü ilk izlenimler insanlar hakkında etkili yorumlar yapılmasına ve aksi oluşmadıkça bu şekilde tanınmaya devam etmesine neden olur. İlk izlenimin olumlu olması için birçok detaya hakim olmak ve en başta giyilecek kıyafetler olmak üzere dikkatli seçimler yapmak gerekir.

Ne giydiğiniz de büyük oranda karşınızdakinin zevklerinizle alakalı çıkarım yapmasına neden olur. Bunun için rahat, olduğunuz gibi ve kendinizi iyi hissettiğiniz tercihler olması yönünde kararlar almaya çalışmalısınız.

İlk Buluşmada En İyi Hissettiklerinizi Giymek

İlk buluşma sırasında içinde kendinizi iyi hissettiğiniz bir kıyafet giymek önerilir. Gidilecek olan yere ve kıyafete göre tamamlayıcı aksesuar ve ayakkabı seçimi de yapılmalıdır. Bu konuda şu detaylara dikkat edilebilir:

  • Kıyafetiniz her zamanki tarzınızın dışında olursa rahat olmayabilirsiniz,
  • Kendinizi rahat hissedip hissetmediğinizi anlamak için prova yapabilirsiniz,
  • Buluşmanın amacına göre kıyafet seçilmesi uygun olacaktır,
  • Ayakkabılarınız buluşma yerine göre topuklu veya düz olabilir,
  • Takılar ve aksesuarlar tamamlayıcı olduklarından atlanmamalıdır,
  • Pantolon ve basic bir tişört olsa bile kaliteli, şık görünmenize olanak tanıyacak şekilde tamamlanmalıdır.

Buluşmanın neden yapıldığına ve akışına bağlı olarak yapılacak detaylandırmalar farklı görünmenize neden olur. Bundan dolayı tercihleri sıkıca değerlendirmek önemlidir.

Kıyafetin Türü ve Tercihler

İlk buluşma eğlenceli bir mekanda olduğunda rahat, salaş elbiseler tercih edilebilir. Yemek olduğunda gitmeden mekanın konsepti incelenerek hareket edilmesi önerilir. Resmi bir yer olduğunda kıyafetlerinizin klasik veya spor klasik özellikler taşımasına karar verebilirsiniz. Sahil gibi bir buluşma noktasında ise spor ve tamamlayıcı şıklıkları bir araya getirmeniz kaçınılmaz olmalıdır. Uygun ve kendinizi rahat hissettiğiniz bir ilk buluşma kıyafeti yerinde olacaktır.

Sonuç olarak rahat ama şık, mütevazi ve zarif görünmeniz ilk izlenimde puan toplamanıza yardımcı olacaktır. Ancak en önemli tavsiyemiz kendiniz gibi ve samimi olmanız! Çünkü insanlar görüntüleriyle karşılansa da kişilikleri ve tavrıyla uğurlanırlar aslında. Bu da şu anlama geliyor. Kendiniz gibi olmaz, gerçek kişiliğinizi yansıtmazsanız karşınızdaki kişi bunu anlayacak, görüntünüz ne kadar hoş olsa da sizden etkilenmeyecek ya da sizi samimi bulmayacaktır. Sağlam ilişkiler ise güven ve samimiyet üzerine kurulur. Bu nokta es geçilmemelidir…Bol şans ;)

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın