Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Mezuniyet ve Balo Elbiseleri Seçerken

Mezuniyet ve Balo Elbiseleri Seçerken

“ Mezuniyet balosu elbiseleri, mezuniyette ne giysem, mezuniyet balosu kıyafet seçimi, mezuniyet töreninde ne giyilir ve mezuniyet gecesi için elbise modelleri hakkında detaylı bilgi ve resimli örnekler... ”

Evet sevgili öğrenciler… Bu yazımız sadece size özel!   Senelerce üzerine hayal kurduğunuz ve gelmesini heyecanla beklediği mezuniyet töreninizin zamanı gittikçe yaklaşıyor. Hazırlıklar Nisan-Mayıs aylarında daha da hızlanacak ama biz bu yazıyı erkenden hazırlayarak sizlere seçeceğiniz balo elbiseleri konusunda yardımcı olmak istiyoruz.

Lise ya da üniversite öğrencileri… Sizler gençliğin en harika dönemlerini yaşıyorsunuz ve mezuniyet gecesinde güzel bir anı daha yaşayacaksınız. Senelerce çaba gösterip okulu bitirmek ve mezun olmak elbette ki heyecan verici ama bunu nasıl noktaladığınız da gerçekten bir o kadar önemli. Ayrıca formalardan kurtulup özenerek hazırlandığınız eğlenceli ve sürprizlerle dolu bir gece yaşamayı kız ya da erkek her öğrenci ister tabiki.

Sevgili gençler… Seçenek çok fazla, renkler, modeller, kumaşlar, aksesuarlar… Her şey gerçekten göz alıcı ve de güzel ama siz yaşınız ve bedeniniz için en uygun olanı seçmelisiniz. 17-23 yaş aralığında olan siz gençler öncelikle bedeninizi iyi tanımalı, hangi beden tipine sahip olduğunuzu bilmeli ve kendinize en yakışan modeli ve rengi seçmelisiniz.

Kısa boylu öğrenciler uzun etekli modelleri ya da kuyruklu balo elbiselerini tercih edebilir. Topuklu ayakkabı giyeceksiniz ama bu sizi uzun göstermek için yeterli olmayacaktır. Uzun etekler hem zayıf hem de uzun ve zarif gösterecek sizi. (“a” ve “e” grubundaki modeller)

Uzun boylu gençler, sizler de  fiziğinize ve bacaklarınızın güzelliğine güveniyorsanız rahatlıkla kısa modelleri tercih edebilirsiniz.  Düşük belli ve kemerli modeller de sizler için uygun seçenekler arasında. (“b” “c” “d” grubundaki modeller)

Beliniz kalın ise göğüs altından kemerle tasarlanan modelleri seçmeniz en doğrusu olacaktır. (“c” grubundaki modeller)

Eğer çok zayıfsanız hareketli modelleri tercih etmelisiniz. Kuloş etekler, fırfırlı ya da püsküllü modeller gibi. (“a” “b” “c” grubundaki modeller)

Sarışınsanız kırmızı ve koyu renkleri seçmenizi öneririz. Koyu tenli ve koyu renk saçlarınız varsa da açık renkli ve pastel renkleri öneriyoruz.

Sizler için seçtiğimiz modellerin fikir sahibi olmanızı sağlamasını diliyoruz. Biraz ağır olmayı seven gençler için birkaç model ekledik ama genel olarak kısa etekli, straplez modeller ağırlıkta. Renkler ve modeller oldukça çeşitli ancak siz en güzel elbiseyi değil size yakışan en güzel elbiseyi seçin...

Ve… Bu modelleri doğru çanta, aksesuar ve ayakkabı ile kombin yapabilirseniz ve doğru saç modelini seçerseniz gecenin en güzel öğrencilerinden biri olmanız mümkün. Şimdiden “ iyi eğlenceler! “

İşte sizler için hazırladığımız Mezuniyet Elbiseleri, Balo elbiseleri…

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın