Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Alternatif Giyim Tarzı – Alternatif Moda

Alternatif Giyim Tarzı – Alternatif Moda

“ Alternatif moda nedir, alternatif tarz giyim ve bayan giyim tarzları nelerdir, giyim ve moda akımları, yeni moda akımları ve alternatif moda stili hakkında detaylı bilgi ve resimli örnekler... ”

Alternatif Tarz Giyim Nedir?

Yeni bir moda akımı olarak birçok farklı moda akımdan etkilenerek ortaya çıkan bir moda akımıdır. Birçok farklı alt kültür modanın birleşimiyle oluşan özgün sokak modasına alternatif giyim / alternatif moda denir. Alternatif moda diğer bütün ana moda akımlarının dışında bir akımdır.

Alternatif tarz moda akımının ilham aldığı alt kültürler şunlardır:

Punk giyim tarzı: Asi bir duruşu simgeleyen punk giyim tarzı 970’li yıllarda İngiltere’de müzik grubu “Sex Pistols” ile ortaya çıkmıştır.

punk-giyim-tarzi-alternatif-moda

Grunge giyim tarzı: Rahat ve umursamaz bir tarzı da  ifade eden grunge giyim tarzı oduncu gömleği ile kendini belli eder

grunge-giyim-tarzi-alternatif-moda

Gotik moda: Çok koyu bir giyim tarzı olan ortaçağ kültürüne ait bir moda akımı.

gotik-moda-alternatif-moda

  • Siber moda: Uzay çağına ait materyallerin kullanıldığı moda akımı.
  • Lolita moda tarzı: Viktoria ve Rokoko karışımı olan bir Japon sokak modasıdır.

viktorian-rokoko-tarzi-alternatif-moda

  • Emo : Bir rock müzik tarzıdır. 1980lerde  Washinghton da ortaya çıkan (emotional hardcore) duygusal rock müzik tarzının modaya yansıyan şekli.
  • Ero Kawaii: Japonya da bir sokak stili.

ero-kawaii-alternatif-moda

  • Hipster tarzı: Hippi modası “çiçek çocuklar” olarak bildiğimiz 60lı yılların gençleri tarafından yaratılan bir moda akımıdır.

hipster-moda-alternatif-moda

  • Pin-up tarzı: Gizli bir cazibeyi, romantizmi ve seksapeliteyi ön plana esprili bir şekilde çıkaran bir giyim tarzıdır.

İşte bütün bu tarzların birleşiminden oluşan ve kişinin kendi özgünlüğünü ve düşüncelerini katarak oluşturduğu bir moda akımıdır alternatif moda. Herhangi bir tarza ait olmayan karma ve yeni bir moda akımıdır. Hatta Alternatif Moda Haftaları bile gerçekleşmekte artık.

Alternatif moda akımının günümüzdeki en önemli temsilcilerinden Olsen kardeşlerden bahsetmeden de geçmeyelim. Mary-Kate Olsen ve Ashley Olsen.

 

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın