Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Makyaj Uygulamasında Sıralamanın Püf Noktaları

Makyaj Uygulamasında Sıralamanın Püf Noktaları

“ Makyaj yapmak gündelik hayatımızın bir parçası ama en uygun ve doğru şekilde nasıl yapılmalı? ”

Günlük hayatta bakımlı görünmenin bir yolu da makyaj yapmaktır. Birçok insan makyaj yapmakta ve bu eylemden keyif almaktadır. Yüzlerce markaya ait binlerce makyaj malzemesi bulunsa da önemli olan doğru sırayla makyaj yapmak ve doğallıktan uzaklaşmamaktır.

Öncelik Her Zaman Cilt Temizliği ve Nemlendirmek!

Makyaj yapmanın ilk adımı her zaman temiz bir cilde sahip olmaktır. Tam olarak temizlenmemiş makyaj üzerine uygulama yapmak makyajın kalitesini düşürmektedir. Cilt temizleme jeli ve tonikle güzelce temizlendikten sonra nemlendirilmelidir. Özellikle kuru cilde sahip kişiler yoğun nemlendirme özelliği olan kremler tercih etmelidir. Cilt, kremi emerken göz makyajına geçilmelidir.

Göz Makyajının Önemi

Derin ve anlamlı bakışlar yakalamanın ilk adımı kusursuz bir göz makyajı yapmaktır. Cilt makyajı yapıldıktan sonra göz makyajına geçildiğinde far tozları göz altına dökülebilmektedir. Bu nedenle önce göz makyajı yapılmalıdır. Göz kapağına kapatıcı uygulandıktan sonra üzerinden pudra ile geçilerek sabitlenmelidir. Ardından doğal tonlarda far kullanılmalı ve göz üzerine çekilmelidir. Rimel uygulaması da yapıldıktan sonra cilt makyajına geçilmelidir.

Kusursuz Ten Makyajı

Göz makyajı yapılırken cilt, nemlendiriciyi emdiği için fondöten uygulamasına geçilmelidir. Fondötenin ardından göz altı morlukları, sivilce ve lekeler için kapatıcı kullanılmalıdır. Fondöten ve kapatıcıyı sabitlemek için pudra uygulaması yapılabilmektedir. Ten makyajı sırasında kuru cilde sahip kişiler pudra kullandığında ciltte dökülme ve kabuklanma meydana gelebilmektedir. Ardından elmacık kemiklerinin altına ve burun kenarlarına kontür yapılmakta ve yanaklara allık sürülmektedir. Bu sayede uzun saatler makyaj sabit kalmakta ve kusursuzluğunu korumaktadır.

Makyaj Temizliği

Bakımlı olmanın bir adımı da makyaj temizliğidir. Makyaj, gün içerisinde cildi ağırlaştırıp havasız bıraktığından yatmadan önce mutlaka temizlenmelidir. Temizleme jeli ya da sütü ile makyaj güzelce temizlendikten sonra tonik kullanılmalıdır. Ardından mutlaka nemlendirici uygulanmalı ve cilt kuru bırakılmamalıdır.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın