Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Beyaz Tenliler İçin Doğru Makyaj Tüyoları

Beyaz Tenliler İçin Doğru Makyaj Tüyoları

“ Makyaj yapmak bir sanattır ve doğru şekilde yapılması çok önemlidir. Cilt tipinize göre doğru şekilde makyaj yapmanın püf noktalarını öğrenmek ister misiniz? ”

Beyaz tenliler için doğru makyaj renklerini seçmek bazen oldukça zor olmaktadır. Özellikle doğru fondöten, ruj ve göz makyajı ürünleri beyaz tenli kişiler için oldukça önemlidir.

Doğru Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

Bazen fondöten markasının en açık ürünü bile kişilerin ten rengini koyulaştıra bilir. Bu sebeple fondöten seçimi yapılırken her zaman ürün ilk olarak boyunda denenmelidir. Eğer boyundaki ten rengine fondöten uyuşuyorsa bu fondötenin kişi için uygun olduğu söylenebilir. Ayrıca fondöten seçimi yapılırken fondötenin gözenek gizleme özelliği ve parlamaya karşı etkinliği değerlendirilmelidir.

Beyaz Tenliler İçin Doğru Allık Seçimi Nasıl Yapılır?

Allık seçimi yapılırken yüzde doğal durması için toz pembe gibi açık tonlar tercih edilmelidir. Ayrıca allık uygulanırken allığı doğru uygulamak da oldukça önemlidir. Gülümsedikten sonra allık fırçasını yanaklarımızın en üst kısımlarına dikey hareketlerle uygulaması gerekmektedir.

Beyaz Tenliler İçin Doğru Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gri, koyu gri ve mücevher tonları beyaz tenlilerin göz makyajında oldukça çekici bir görüntü ortaya sunmaktadır. Ayrıca köyü ve dumanlı makyajlar gözlerin belirginleşmesine yardımcı olmaktadır.

Beyaz Tenliler İçin Doğru Aydınlatıcı Nasıl Seçilir?

Aydınlatıcı seçimi oldukça önemlidir. Çünkü altın tonları bile çoğu zaman beyaz tenlilerde oldukça koyu gözükmektedir. Toz pembe ve açık tonları beyaz tenlilerde daha fresh gözükmektedir. Allık seçimi yapılırken kişilerin bileğin iç kısmına uygulayarak tercih yapmaları oldukça önemlidir.

Beyaz Tenliler İçin Doğru Ruj Renkleri Nelerdir?

Ruj seçimi beyaz tenliler için oldukça kolaydır. Özellikle mor, kırmızı ve bordo tonları beyaz tenlilere oldukça yakışmaktadır. Bu sebeple ruj seçimi yapılırken sadece ten rengi değil dudak şekli de göz önünde bulundurulmalıdır.

Beyaz Tenliler İçin Doğru Bronzer Seçimi Nasıl Yapılır?

Bronzer seçimi yapılırken dağılması kolay ve doğal tonlar tercih edilmelidir. Yanlış bronzer seçimi kişilerin ten renginin bir anda birkaç ton koyulaşmasına sebep olmaktadır.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın