Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

"Lady Chic" Ne Demek?

"Lady Chic" Ne Demek?

“ Moda terimlerini inceliyoruz ve "lady chic" nedir sizleri detaylarıyla tanıştırıyoruz. ”

Lady chic: "Hanım hanımcık ama aynı zamanda da seksi. Klasik parçaların kusursuz yorumu"  anlamlarına geliyor.

9 Ocak 1982 de doğan  Cambridge Düşesi olan doğum adıyla Catherine Elizabeth "Kate" Middleton, Britanya kraliyet ailesi üyesi Cambridge Dükü Prens William'ın eşidir.

Lady Chic denildiğinde belki de ilk akla gelen isimlerden ya da ilki de diyebiliriz Prenses Kate için. Saray mensubu olduğu için belli çizgide giyinmekle beraber çok zarif bir tarza sahiptir. İncecik zarif fiziği ve uzun boyuyla gerçekten çok güzel bir kadın olan Prenses Kate renkli de bir tarza sahip ve tam bir prenses gibi giyinmekte.

Rachel Meghan Markle, Amerikalı oyuncu ve manken, Sussex düşesi unvanını taşıyan Britanya Kraliyet Ailesi üyesi ve Haziran 2016 da Prens Harry ile ilişkisi başlamış 19 Mayıs 2018'de büyük bir törenle evlenmişlerdir. 6 Mayıs 2019 günü, genç çift tahtın yedincisi varisi olan Archie Mountbatten-Windsor isimli oğullarını kucaklarına almıştır. 

Meghan Markle da sade bir tarza sahip. Daha çok nötr tonları kullanıyor. Asil, zarif ve şık...

Letizia Ortiz Rocasolano 15 Eylül 1972 doğumlu olan, İspanya Kralı VI. Felipe'nin eşi ve İspanya kraliçesi. Evlenmeden önce bir gazeteci olan kraliçe 22 Mayıs 2004 tarihinde Prens Felipe ile evlenmiştir ve tam bir lady gibi giyinmektedir. Zarif, yaşına uygun ve üsturuplu.

Şimdi "lady chic" terimini farklı görseller üzerinden inceleyelim...

İncecik pliseli zarif bir elbise. Pudra pembesi tonuyla nötr bir renk. Kendini çok öne çıkarmayan mütevazi ve de uygun boyuyla tam bir "lady chic" tarzı elbise.

Yetim kol, diz altı etek boyu, kloş eteği ve vücudu çok sarmayan üstüyle şık ve zarif bir mavi elbise. Günlük bir elbise olan bu mavi elbise şapka ve bootie ile kombin edilmiş.

"Lady chic" denilince akla ilk pudra pembesi geliyor sanki. Düz ve minik ve abartısız bir detaya sahip zarif bir elbise. Vücudu çok belli etmeyen, dizin hemen altında ya da hemen üstünde uygun bir boya sahip bur tarz elbiseler bu moda terimini anlatmak için tasarlanmış adeta. 

Bu tarzda siyah kapamalı/wrap elbiseler de "lady chic" terimini karşılayan modellerden. Zarif ayakkabılar, uygun bir çanta ve nötr bir makyaj ve sade saçlarla çok şık görünüyor... Sadece boyu biraz tartışılabilir çünkü "lady chic" tarzında uygun ve dikkat çekmeyen etek boyu görüyoruz prenseslerin üstünde... ;)

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın