Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Gardırop Yenileme Tüyoları

Gardırop Yenileme Tüyoları

“ Şık bir stil için gardırop yenilemenin ve temel parçaları edinmenin püf noktalarını araştırdık... ”

Kendinizi, hayatınızı yenilemenin ilk aşaması saç stilinizi ve kıyafetlerinizi yenilemekten geçer. İşte ilk etap olarak dolabınızı yenilemenize yardımcı olacak öneriler...

Dolabınızı oluştururken ve alacağınız parçaları seçerken hayat tarzınızı önemseyin. Hayat tarzınızı yansıtan parçalarla her zaman şık ve dinamik olabilirsiniz.

Kişiliğinizi seçtiğiniz her tarzda yansıtın

Hayatınız ve iş yaşamınız kıyafet seçiminizde size belirli kısıtlamalar getirebilir. Fakat tüm bunlara rağmen kişiliğinizin ön planda olmasına özen gösterin.Kıyafetlerinize, renkleri ve kişiselleştirilmiş aksesuarları kullanarak özgünlük katabilirsiniz.

Dolabınızı temizlemek, onu tekrar inşa etmeniz açısından çok önemlidir. Bunun için giymediğiniz ya da giymekten hoşlanmadığınız kıyafetlerinizden artık ayrılmanızın zamanı geldi.

Nötr renklere ağırlık vermelisiniz çünkü...

Nötr renkler arasında; siyah, kahverengi, beyaz, ten rengi, lacivert, gri ve krem rengi yer alır. Bu renkleri isterseniz birbirleriyle kombinleyebilir isterseniz de moda olan renklerle farklı kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Nötr renkler, orijinal bir çanta ve ayakkabı ile tamamlamak için idealdir ve her zaman kullanabileceğiniz parçalardır.

Dolabınızı oluşturduğunuzda, en önemli şeylerden biri de doğru yerleştirmeyi bilmektir. Kıyafetlerinizi doğru yerlere koyduğunuzda tüm dolabınızı dağıtıp toplamak zorunda kalmayacaksınız. Bunun için üstleri kalından inceye doğru olmak üzere farklı raflara yerleştirin. Kıyafetlerinizi kombinlemek için kullandığınız aksesuarlarınızı, kıyafetleriniz ile birlikte asın.

Her Kadının Gardrobunda Olması Gerekenler

Her dolapta olması gereken parçalar arasında günlük giyebileceğiniz rahat ve işlevsel kıyafetler olması gerekir. Bu parçalar arasında; kotlar, beyaz üstler, siyah topuklu ayakkabılar, siyah minik elbiseler, nötr ceketler, kalem etekler, sade çantalar ve şık ama basit takılar yer alır. Bu kıyafetler, bir dolabın olmazsa olmaz parçalarıdır. 

Trend parçalar eğlencelidir fakat...

Dolabınızı oluştururken özellikle trend kıyafetlerden uzak durun. Çünkü trend kıyafetler ve aksesuarlar, dönemseldir ve çok kullanışlı değildir. Onları her zaman kullanamayabilirsiniz.

Dolabınızı gündelik hayat, gece hayatı ve iş hayatı için kategorilere ayırın. İşte giyilebilecek, gece dışarı çıkarken giyilebilecek, toplantılardan giyilebilecek gibi ayırım yaparsanız işiniz kolaylaşacaktır. 

Alışveriş yaparken doğru kıyafeti seçtiğinizden emin olun. Yıkanınca çekeceğini düşünebileceğiniz ve giyildikçe açılır diyeceğiniz parçalar konusunda yanılabilirsiniz. O yüzden de bedeninize uygun olmayan kıyafetleri, vücut yapınıza göre terzide yaptırabilirsiniz.

Bütün bunları yaparken her ne yaparsanız yapın, modanın kölesi olmayın. Beğenmediğiniz renklere ve sinir bozucu trendlere mahkum kalmayın. Çünkü moda, kendinize yakışanı giymektir!

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın