Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Kısa boylular nasıl giyinmeli?

Kısa boylular nasıl giyinmeli?

“ Bazı özelliklerimizi değiştirmemiz imkansız olsa da giyinmenin püf noktasını bildiğinizde daha şık ve güzel görünmek her zaman mümkündür... ”

Boyunuz kısaysa bazı küçük püf noktalara dikkat ederek daha uzun ve şık görünebilirsiniz. Şimdi bu püf noktaları tek tek inceleyelim.. En önemli olan maddelerle başlayalım.

Koyu renkleri tercih edin! 'Siyah zayıf gösterir' diye boşuna demiyoruz. Koyu renkli kıyafetler kısa boylu kadınların daha uzun bir siluet oluşturmasını sağlar. 

Topuklu ayakkabı giyin! Her ne kadar düz ayakkabılar ve spor ayakkabılar rahat olsa da kadını topuklu ayakkabı hem güzel hem de uzun gösterir. İlle de topuklu ayakkabıdan kaçınıyorsanız o zaman en azından 3-4 cm yükseklikte ayakkabıları ve özellikle sivri burunlu ayakkabıları tercih edin. Ten rengi dediğimiz "nude" tonlar da ayrıca boyunuzu uzun gösterir. Özellikle nude stilettolar!

Ayak bileğinden kayışlı ayakkabılar bacakların daha kalın görünmesine neden olur. Eğer bacaklarınızın daha uzun ve ince görünmesini istiyorsanız, o zaman ayak bileğinden şeritli ayakkabılardan kaçının!

Yüksek belli kıyafetler giyin! Yüksek bel pantolonlar, şortlar ve etekler bacak boyunuzu daha uzun göstereceği için siz de bütün olarak daha uzun görünürsünüz.

Yüksek belli mini etekler ve elbiseler hem güzel hem de uzun görünmenizi sağlar. Doğru ayakkabı seçimi ile birlikte, uzun ve ince bacaklara sahip bir görünüm oluşturabilirsiniz.  

Dar kıyafetlere yönelin!  Hacimli şeyler sizi daha kısa gösterme potansiyeline sahip olduğu için mümkün olduğunca üstünüze tam oturan (bedeninizin fışkırmadığı!) dar kıyafetleri tercih edin.

Saçlarınızı tepeden toplayın, topuz yapın ya da biraz kabartın!Saçlarımız daha hacimli ve tepede biraz daha yüksek göründüğünde de boyumuza 3-5 cm katkı sağlayacaktır.

Tepeden tırnağa tek bir renk giymek! Yükseklik yanılsaması veren tek renk giyinmek daha uzun bir siluet oluşturmanıza yardımcı olur. Çok sayıda farklı renk, tıknaz bir görünüm oluştururken siluetinizi bozabilir.

V-yaka ve U-yaka giyin!Bu tür kıyafetler kısa ve minyon kadınlar için yükseklik yanılsaması yaratır. Ayrıca yüksek yakalılardan da daha güzel dururlar. Bunun yanı sıra uygun kolyeler takarak daha şık görünebilirsiniz de.

Uzun hırkalar! Detaysız, cepsiz ve tam üstünüze oturan uzun hırkalar özellikle bahar aylarında oldukça rahat ve şık bir tarz sunar. Uzun görünmeniz de cabası.

Kısa pantolonlardan kaçının! Ayakkabının üstünde biten pantolonlar bacaklarınızı kalın gösterebilir. Ayakkabının tümünü kaplayan ve daha uzun görünüm verecek pantolonlar tercih edin. Boru paça, İspanyol paça, bilekte biten skinny jeansler gibi.

Kısa, bel hizasında ceketlere yönelin! Kısa boylu kadınlar uzun ceket, takım elbise veya blazer giymemeli. 

Küçük çantaları tercih edin! Çünkü çok büyük çantalar sizi daha da kısa boylu gösterir.

Kıyafetlerinizin paçası ve kolu uygun boyda olsun!Paça boyunu veya bluz kol uzunluğu kısalttırmak gibi değişiklikler doğru uyumu sağlamada fark yaratır.

Kemer kullanacaksanız ince olsun! Kısa boylu kadınlar için kemerler tehlikeli olabilir. Bir elbise veya t-shirtte kemer kullanmak vücudunuzu ikiye böler ve daha uzun bir siluet yaratmanızı engeller. Daha orantılı oldukları için daha ince kemerler kullanın.

Gereksiz detaylardan uzak durun! Cep, kemer, duble paça gibi enine çizgi yaratan detaylardan uzak durursanız görüntü daha akar ve daha uzun gösterir kıyafetlerinizi ve sizi.

Dikey detaylara yönelin!Kıyafetlerinizde ve aksesuarlarınızda mümkün olduğunca dikey detaylar kullanmalısınız.

Kumaşların dokusuna dikkat edin! Dokusu fazla kalın, tüylü kumaşlar yerine daha ince ve dökümlü kumaşlara yönelin. Şifon, saten, şile bezi, ipek...gibi.

Yalın, düz kesimlerle gözü yomadan daha ince ve uzun görünebilirsiniz.

Dik oturmak ve dik yürümekte sizi daha uzun gösteren önemli bir detaydır.

Bütün bu maddelerin ötesinde boyunuz fiziğiniz nasıl olursa olsun siz bu evrende özelsiniz, teksiniz ve kendinizle gurur duyup kendinize güvenmelisiniz. Çünkü bir kadını en güzel gösteren şeyin ÖZGÜVEN olduğunu hatırlayın daima;) 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın